„V Praze se sešla většina českých reprezentantů, dále přijeli i nějací Slováci, Bulhaři a Izraelci,“ uvádí jihlavský trenér Petr Ryška, který měl hlavně radost z výkonů Kláry Kučerové, Libora Kuchyni a Barbory Pickové.

„Bohužel Tomáš Fučík nemohl závodit. Původně měl letět do Porta, ale kvůli nemoci neplaval ani tam,“ posteskl si Ryška.

Klára Kučerová se prosadila v disciplíně 200 m znak, kde obsadila druhé místo v čase 2:25,86. Na poloviční trati přidala ještě sedmé místo. Druhou medaili zajistil Kuchyňa, v kraulařské čtyřstovce dohmátl třetí v čase 4:12,22, v maratónu na 1500 m byl pátý.

Těsně pod stupni vítězů zůstala Barbora Picková, v kraulařské čtyřstovce doplavala čtvrtá (4:345,32), na dvojnásobné trati si o jedno místo pohoršila (9:18,59).

„Ve finále si ještě zaplavali Ondřej Smetana (4. na 50 m prsa, 5. na 200 m prsa a 8. na 100 m prsa), Ondřej Raček (7. na 200 m motýlek) a Hana Marková (8. na 200 m polohově - pozn. autora), která závodila poprvé po delších zdravotních problémech,“ doplňuje výčet jihlavských úspěchů Ryška.

Plavci JPK Axis Jihlava se nyní budou připravovat v domácím prostředí na MČR dorostu, které se uskuteční v Plzni na přelomu června a července. Republika dospělých je na programu v Praze v polovině července.