Rybníkáři prošli turnajem jako nůž máslem, ve vyřazovacích bojích inkasovali pouze jednou. „Mají dobrý tým a jsou sehraní. Těžko je někdo bude porážet,“ uvedl organizátor turnaje Vojtěch Svoboda.

„Byl jsem zatím na všech sedmi ročnících. Pokaždé, když to jde, tak se s klukama podobných akcí účastníme. Jde o dobrou věc,“ usmívá se brankář HC Rebel Havlíčkův Brod Jaroslav Suchan, který netradičně vyměnil brankářskou výstroj za hokejku. „Chtěl jsem si trochu zaběhat vepředu. Bylo to pro mě příjemné zpestření,“ dodal Suchan.

Překvapením byly však výkony stále lepšícího se Helenína, který proklouzl až do finále. V semifinále vyřadil gólem Václava Cafourka v poslední sekundě West Side, který byl tvořen dorostenci hokejové Dukly. Třetí skončil tým P.I.V.O.

Vítězem však jsou hlavně děti. Výtěžek z akce bude totiž věnován mateřské školce se speciálními třídami a speciálně pedagogickým centrem v Demlově ulici v Jihlavě.

„Peníze z letošního ročníku použijeme v rámci rekonstrukce kryté tělocvičny,“ upřesňuje zástupkyně ředitelky Martina Křivková.

Čtvrtfinále:

Rybníkáři - Orion 6:1
West Side - Krumlovská 2:0
Flyers - Helenín 0:1
P.I.V.O. - Zvolen 2:1

Semifinále:

Rybníkáři - P.I.V.O. 3:0
West Side - Helenín 0:1

Finále:

Rybníkáři - Helenín 3:0

Nejlepší brankář: David Rittich, nejlepší obránce: Roman Poletin (oba ŽST Helenín), nejlepší hráč: Jakub Kočí (Rybníkáři).


Sestava HbC Rybníkáři: Peschout - Tůma, Lorenc, Němec, Dobrovolný, M. Roháčik, Digrin, Třetina, Smutný, Kočí, Číhal, Hrbatý, Bláha, Suchan, F. Roháčik.

Konečné pořadí:

1. Rybníkáři
2. Helenín
3. P.I.V.O.
4. West Side
5. Zvolen
6. Flyers
7. Krumlovská
8. Orion
9. Kanada
10. Dorost SK