Odčarovala tak kouzlo Ondřejů Marka a Pravdy, kteří z posledních šesti předchozích ročníků vyhráli pět. Ti se museli spokojit s druhou příčkou.

„Z třinácti ročníků jsem chyběl jen jednou, jednou už jsem to s Ondrou Boulou vyhrál,“ smál se český volejbalový reprezentant Lubomír Staněk. Tentokrát však jeho tradiční parťák chyběl. „Ondra pořádá svůj vlastní sedmiboj u Příbrami ale Kebos (Zdeněk Kerbr) ho určitě dokonale zastoupí,“ nebál se Staněk.

Oprávněně, Kerbr Boulu skutečně nahradil. „S Ondrama jsme se vždycky prali, po každé to bylo o bodíček. Teď jsme jim to vrátili,“ dodal Staněk.

Stále více populární sedmiboj se málem ani nekonal. „Ráno jsem si do areálu nebral ani věci. Hrozně lilo, moc jsem nevěřil, že se uskuteční,“ potvrdil jeden z organizátorů Ondřej Marek.

To hokejista Josef Vašíček vyhlížel, jestli se ukáže slunce a vysuší promočené kurty. „Jasně, že kvůli tenisu, přijel jsem sem s Michalem Holendou (hráč extraligových Mariánských Lázní – pozn. autora). Chceme vyhrát,“ zubil se šestadvacetiletý český reprezentant.

Dočkal se i on a s Holendou tenis jasně vyhráli.

K vidění byly i další zajímavé postavy, do Bezděkova přijeli například volejbalový rozhodčí Martin Hudík, nebo trenér českých reprezentačních kadetek Aleš Novák.