„Ke svým největším úspěchům v kariéře řadím loňské vítězství na Rieter Cupu, semifinále na pětadvacítce ve Francii a vítězství ve dvou desítkách v Izraeli,“ prohlásila Gerlová před finále v Ústí nad Orlicí.

Počasí zvládla

„Bylo to těžké vyrovnat se s pozicí nasazené jedničky. Do každého zápasu jsem vstupovala jako obhájkyně titulu a favoritka. V některých zápasech jsem měla pomalejší rozjezdy, ale nakonec moje zkušenosti byly znát,“ radovala se z triumfu jihlavská tenistka, která oslavila nedávno třiadvacáté narozeniny.

Za svůj nejlepší zápas odehraný na východě Čech považuje semifinálovou výhru nad Evou Pigovou. „Podařilo se mi chytit začátek. Nemám ráda zimu a vítr, proto jsem byla ráda, že jsem zápas zvládla a kontrolovala ho.“

To se jí naopak nepovedlo ve finále, ale Terezu Bekerovou nakonec přehrála. „Ze začátku jsem byla až moc nervózní. Věděla jsem, že musím chytit začátek druhého setu. To se nakonec povedlo. Potom rozhodly moje zkušenosti,“ přiznala po zápase s talentovanou juniorkou.

„První set byl dost nervózní, obě jsme chybovaly. I když jsem finálový zápas prohrála, se svým vystoupením na letošním mistrovství republiky jsem spokojená,“ přiznala na turnajových stránkách Rieter Cupu Tereza Bekerová.

Double se nekonal

Gerlová sahala dokonce po double. Ve finále však s oddílovou kolegyní Lucií Krieg– smannovou nestačily na nasazené dvojky Zálabskou a Birnerovou.
Pod samotným vrcholem už tak zůstala potřetí v řadě. Loni právě se Zálabskou podlehly dvojici Průšová, Szafnerová, v roce 2005 opět s Lucií Krieg– smannovou páru Nekvapilová, Nováková.

„Soupeřky byly lepší,“ uznala Gerlová a dodává: „Je to škoda, potřetí k tomu bylo docela blízko.“

„Doufala jsem, že nám to vyjde, když se nám teď poslední dobou dařilo,“ přidala se také Kriegsmannová.

Na vítězné vlně

Gerlová si ale v každém případě užívá momentálně skvostnou formu. Tu potvrdila i na předchozím turnaji ve francouzském Perigueuxu (dotace 25 000 USD), kde se z kvalifikace probojovala až do semifinále.

V něm podlehla velmi dobré Ukrajince Julii Beygelzimerové, ve čtvrtfinále získala cenný skalp Kanaďanky Marie-Eve Pelletierové.

„Iveta je teď plná chuti do tenisu. Poslední dva úspěchy jí dodaly další elán. Je na vítězné vlně a formu chce využít i na turnaji v polské Toruni,“ uvádí její spokojený trenér a otec Lubomír Gerla.

Rieter Cup - VÝSLEDKY

Dvouhra žen

1. kolo: Gerlová - Pokorná 6:1, 6:2
2. kolo: Gerlová - Ježková 6:7 (1), 6:2, 6:0
čtvrtfinále: Gerlová - Belblová 6:3, 6:0
semifinále: Gerlová - Pigová 6:2, 6:3
finále: Gerlová - Bekerová 4:6, 6:2, 6:1

Čtyřhra žen

čtvrtfinále: Gerlová, Kriegsmannová - Božková, Matusová 6:0, 6:1
semifinále: Gerlová, Kriegsmannová - Borecká, Nováková 6:4, 4:6, 6:3
finále: Birnerová, Zálabská - Gerlová, Kriegsmannová 6:1, 6:4