Humpolecký školní statek zde pořádá závody v jezdecké všestrannosti, jejich vrcholným podnikem je dvouhvězdičkový závod CIC.

Kůň musí umět všechno

Ten prověří kvality koní i jezdců prakticky ve všech směrech. „První den musí každý zvládnout drezurní zkoušku, další pak takzvanou terénní, která má přesně vymezenou délku a počet pevných překážek. Vše je završeno parkurem,“ popisuje náplň military Jiří Klubal, jeden z hlavních pořadatelů závodů.

Každá chyba při jednotlivých zkouškách je hodnocena trestnými body. Vyhrává ten, kdo jich má nejméně.

Do boje o vavříny v nejprestižnějším závodě, dvouhvězdičkovém CIC, nezasáhne předloňská mistryně republiky Radka Dvořáková z Rynárce u Pelhřimova. „Beatrice, na níž jsem tohoto úspěchu dosáhla, je připuštěná. Už jí je přece jen nějaký pátek, má jiné povinnosti,“ vysvětluje majitelka stáje Cavalier.

Favoritem Hatla

Titul domácího šampiona obhajuje Jaroslav Hatla s Karlou. „Bude opět favoritem, ale je těžké něco předvídat. Co vím, tak bude mít pětadvacet soupeřů a v tak početném poli není snadné se prosadit,“ ví Dvořáková. Ta na humpoleckém kolbišti přece jen k vidění bude. „Budu startovat v doprovodných soutěžích, kam jsem zapsala tři své koně.“

Hatla je favoritem i pro Klubala. „Jedná se o kvalitního jezdce, který se na tak těžký závod umí skvěle připravit.“

V Humpolci se představí jezdci a koně ze sedmi zemí, přičemž zahraniční účastníci nebudou do počtu. „Obyčejně bývají ozdobou závodů. Opět očekáváme, že budou v horních patrech výsledkových listin.“

PROGRAM

PÁTEK
09.00 drezurní zkouška
20.00 country zábava

SOBOTA
09.00 terénní zkoušky
20.00 country zábava

NEDĚLE
13.00 parkur