Radnice za stavbu areálu v Plovárenské ulici zaplatila 12,4 milionu korun, z nichž sedm milionů dostala jako dotaci ze státního rozpočtu, řekl místostarosta Libor Honzárek.

Za vstup se nebude platit. "Občané si na toto sportoviště mohou zajít kdykoliv budou chtít, bez jakéhokoliv omezení," uvedl místostarosta. Připomněl, že v Plovárenské ulici bývalo oblíbené sportoviště, jež před dvěma lety muselo ustoupit modernímu softbalovému areálu. Radnice tehdy slíbila, že pro veřejnost postaví nová hřiště.

Nové sportoviště se nachází poblíž řeky Sázavy. Nabízí dva kurty s umělým povrchem pro volejbal, basketbalové hřiště a tři travnatá hřiště pro kopanou. Návštěvníci si také mohou zahrát venkovní šachy, stolní tenis a kuželky.

V dalších letech chce radnice tento areál ještě lépe vybavit a rozšířit. Asfaltová bruslařská dráha se prodlouží o dalších 400 metrů. Basketbalové hřiště by mělo získat umělý povrch, plánuje se stavba moderního sociálního zařízení. Sportoviště by měla být osvětlena, aby mohla sloužit i ve večerních hodinách. Bruslaři se zatím musejí spokojit s veřejným osvětlením.

Náklady na dostavbu areálu se odhadují kolem sedmi milionů korun, její termín zatím nebyl stanoven. Honzárek uvedl, že to bude záviset na tom, zda ji zastupitelé zařadí mezi prioritní akce města.