Nyní se už může připravovat naplno bez úlev. „Zdravotně už je všechno v pořádku, koleno snad už zlobit nebude,“ doufá čtyřiadvacetiletý jezdec.

 

Za týden na kemp do Krkonoš

Problémy se změklou chrupavkou pocítil poprvé loni na jaře na soustředění na Mallorce. Nakonec musel v létě podstoupit operaci.

„Chrupavka musela dostat speciální výživu, takže byla u ní odpálena nervová vlákna. Doktoři mi upravili i zadní meniskus. Po operaci jsem potom musel ještě dlouho chodit na rehabilitaci,“ vrací se ke svým problémům, které snad už budou tabu.

Po jarním a letním bloku si dal minulý týden volno a nyní už všechno směřuje do poslední fáze.

„Teď se budu snažit sedm až deset dní honit vytrvalost, potom pojedu na soustředění do Krkonoš. Tam budu v kopcích nabírat hlavně sílu. V závěrečné části přípravy na další sezonu se zaměřím na rychlost a samozřejmě budu už taky ladit formu na závody,“ plánuje Bína.

Na první závody po dlouhé pauze se těší, ale zároveň k nim vzhlíží s obavami. „Pár závodů to asi bude trvat, než se do toho zase zpátky dostanu. Necháme se překvapit. Letos bych si přál dostat se na úroveň, kterou jsem jezdil. Jsem v očekávání, co se mnou dlouhá pauza udělá,“ potvrzuje s nádechem mírné nervozity.

V každém případě ale vstoupí do sezony v novém dresu. Jeho bývalá stáj Author Praha se totiž rozpadla. „Budu jezdit za teplický Factor Bike Team, mám i své sponzory. Tým se tvoří, vedení shání další cyklokrosaře,“ dodává Bína.

První závod absolvuje Bína 22. září na Štěpánce v Mladé Boleslavi, o týden později ho čekají dva závody Českého poháru v Lounech a Plzni.