„Jedničku, kterou jsem od pořadatelů na auto dostal, asi těžko obhájím. Chci se hezky projet,“ tvrdil. Z hezké projížďky nakonec bylo stoupání na stupeň nejvyšší na   letišti v obci Kámen, kde se konal závěrečný ceremoniál.

 

Zasloužený triumf

Podle slov ředitele závodů Richarda Gnojka ale triumfoval zcela zaslouženě. „I když si někdo řekne, že vyhrál na základě penalizací některých soupeřů, tak nikdo mu neodpáře fakt, že dokázal porazit vůz z kategorie WRC. Přiznám se, že více jsem to čekal od Semeráda, který nakonec skončil druhý.“

 

Technické problémy favoritů

Smutným hrdinou pelhřimovských závodů se stal Leoš Flídr, který spolu s Trněným svádí velký boj o titul mistra republiky. Ten sice v pátek nestačil Trojanovu tempu, ale v sobotu dopoledne zaútočil a na tři rychlostní zkoušky se dostal do průběžného vedení. Smůlu si vybral při deváté erzetě, kdy ho postihly potíže se spojkou a byl později diskvalifikován.

„Pravidla říkají, že po dojezdu na rychlostní zkoušku musí jezdec do dvaceti sekund odstartovat. Flídr kvůli problémům se spojkou nemohl zařadit rychlost, což se mu povedlo až za pomoci pořadatelů, kteří ho chtěli odtlačit z tratě. Závod sice dojel, ale byl diskvalifikován,“ popsal konec závodu pro jednoho z favoritů Richard Gnojek.

Až čtvrtý skončil další kandidát na titul mistra republiky Karel Trněný. Také on se potýkal s obrovskými technickými potížemi.

Naději na lepší umístění mu při sobotním ataku zmařil defekt levého předního kola, přičemž už z pátku ho tížilo břímě osmnáctisekundové penalizace za pozdní výjezd ze servisu.

Lákal hlavně atraktivní skok

Zájem o rychlá auta byl v Pelhřimově a jeho okolí obrovský. „Nemáme to samozřejmě spočítáno, ale nebudu se moc mýlit, když řeknu, že se na závody přišlo podívat asi patnáct tisíc diváků. Jen dva tisíce jich bylo u pátečního vysoce atraktivního skoku,“ pochvaloval si Richard Gnojek.

 

Konečné pořadí:

1. Trojan, Vodička (Mitsubishi Lancer EVO IX)
2. Semerád, Ceplecha (Mitsubishi Lancer EVO IX)
3. Vlček, Král (Mitsubishi Lancer IX)
4. Trněný, Pritzl (Škoda Octavia WRC)
5. Arazim, Olšaník (Mitsubishi Lancer EVO VII)