Radek Rous i Michal Filla totiž se svými Yamahami R6 na maďarském okruhu Hungaroring upadli a do cíle nedojeli.

Kvalifikace přitom byla pro oba jezdce nadmíru úspěšná.

„Já i Michal jsme se oproti poslednímu vystoupení na Hungaroringu o nějakou trošičku zlepšili. Zvlášť Michal, ten udělal výrazný pokrok. Navíc jsem měl i z motorky velice dobrý pocit,“ tvrdí Rous.

Rodáka z Kralic nad Oslavou trochu otrávilo, že se jel závod společně s kubaturou superbiků.

„To byl trochu handicap tohohle víkendu. Co se týká techniky, je to totiž docela zásadní rozdíl.“

Do vlastního závodu odstartoval Radek Rous z třetího místa celkově. „Úvod se mi celkem povedl, ale do první zatáčky mě předjel Michal Filla, Venca Bittman a ještě nějaké superbiky. Těch jsem se trochu zalekl a šel jsem hodně rychle na brzdy. Když jsem se vzpamatoval, předjel jsem Bittmana a jednoho jezdce právě na superbiku. S tím jsem měl trochu problém, snažil se ho v technické pasáži co nejrychleji předjet, udělal jsem jezdeckou chybu a při předjížděcím manévru jsem spadl,“ popisuje nešťastný moment z pátého kola.

Oba jezdci i obě motorky vyvázli z nehody bez vážnější újmy.

„Ty pády patřily k těm lehčím, takže jejich opravy jsou snadno řešitelné. Je škoda, že si Michal zkomplikoval boj o titul mistra republiky,“ říká Radek Rous, který za Fillou jezdil na druhém místě se čtyřvteřinovou ztrátou.

 

Sezona finišuje

Do konce supersportové sezony chybí odjet celkově dva závody. První se jede už o nadcházejícím víkendu jako poslední díl Mezinárodního mistrovství České republiky v Brně, a druhý až 20. a 21. října jako závěrečný podnik seriálu mistrovství Evropy ve španělské Cartageně.

V průběžném hodnocení je Radomil Rous po čtyřech závodech na třetím místě s šestibodovou ztrátou na vedoucího Danila Marranconeho a pětibodovou ztrátou na druhého Guglielma Tarizza. Michal Filla je závod před koncem šampionátu se čtyřbodovou ztrátou na Rouse čtvrtý.

V domácím šampionátu je Michal Filla druhý za Václavem Bittmanem a stále může pomýšlet na mistrovský titul. V Brně si ale Bitmann bude chtít titul domácího šampiona v klidu pohlídat. Rous je před posledním závodem čtvrtý bez šance na první místo.