I. MNHbL mužů

PORUBA – SK JIHLAVA

8:4

První třetina jihlavským nesedla. „V kabině jsme si řekli, že budeme hrát bez vyloučení, jenže hned šestkrát se šlo ven. A to pak těžko můžete dát hře nějakou stanovenou tvář,“ říká David Štefl, který laboruje se zraněnou rukou a celý podzim bude jihlavskému ýmu chybět.

Do tempa se tak dostali dříve domácí a dva jejich pokusy skončily za Procházkovými zády. Do sirény ještě Došek v přesilovce snížil.

Témě celou druhou třetinu hokejbalisté SK ovládli. Brázda srovnal a Kříž se Schwarzem se postarali o dokončení obratu. To ale hosty nesrazilo.

„Bohužel, i když jsme to měli dobře rozehrané, tak přišla vyloučení a domácí v přesilovkách srovnali,“ přibližuje.

Jeho spoluhráči sice v posledních vteřinách druhého dějství dali branku, ale rozhodčí ji neuznal.

Na začátku třetí třetiny se lámal chleba. Domácí do ní vstupovali v početní výhodě, kterou využili a po chvíli přidali i slepený šestý gól.

„V tu chvíli jsme to museli otevřít, za což nás soupeř ještě potrestal. Je to hodně krutá porážka,“ míní jihlavský marod. „Navíc máme hodně těžké rozlosování. Čtyři úvodní zápasy hrajeme na hřištích soupeře,“ dodává.

Branky: 10. Vaculík, 12. Sovík, 27. Tomeš, 29. Laryš, 32. Jelínek, 36. Macko, 41. Šebestík, 44. Zavadil – 13. Došek, 19. Brázda, 24. Kříž, 27. Schwarz. Třetiny 2:1, 2:3, 4:0. SK Jihlava: Procházka – Došek, Benáček, Kříž, Gregor, Neveselý, Jakoubek – Smutný, Bartejs, Schwarz – Kučera, Jobák, Brázda – Danko, Mejer, Píbil – Staněk, Matějka.