Už několik let po sobě má Spartak jediný cíl projít nejvyšší domácí soutěží smíšených družstev tak, aby i na konci zůstal členem elity.

„Bylo hodně těžké se udržet. My jsme na začátku počítali jsme s tím, že nám k záchraně bude stačit porazit Mariánské Lázně,“ přiznal hrající trenér Jaroslav Bulant. „Jenomže se to nakonec vyvíjelo úplně jinak,“ dodal.

Spartak sice Mariánské Lázně skutečně porazil, ale k udržení potřeboval uspět také proti Nymburku.

„Bylo nám jasné, že musíme uhrát alespoň čtyři body, a tím pádem bychom mohli klidně i prohrát. Jenomže jsme to nechtěli riskovat,“ svěřil se Bulant.

 

Milionoví cizinci

Jihlava šla proto jasně za vítězstvím, a to se jí vyplatilo. Realsport porazila 5:4 a mohla slavit. „Tou výhrou jsme pomohli Mariánským Lázním, které už díky tomu ani nemusely hrát o udržení. Jasně poslední skončil Nymburk,“ uvedl kouč.

Spartak obsadil v konečné tabulce skupiny Přerov třetí místo za domácím týmem a 1. ČLTK Praha. "Jsme samozřejmě spokojeni,“ usmíval se Bulant.

Jihlavě se v extraligovém vystoupení vyplatily zahraniční posily, které získala těsně před startem soutěže. Barvy Spartaku hájili Němci Elsner s Gerlainovou a Polák Dabrovski.

„Všichni se nám vyplatili milionově,“ nešetřil chválou trenér. „Ale samozřejmě nezklamali ani naši hráči. Oporou byl jako vždycky Leoš Friedl a hodně mile mě překvapily také Gerlová s Kriegsmanovou,“ dodal.