HBC TŘINEC – SK JIHLAVA

2:4

Do branky se opět postavil Jakub Procházka a stejně jako jeho protějšek v domácí brance nedovolil v první třetině skórovat žádnému z hráčů.

Co se nepovedlo v opatrné úvodní části, podařilo se po pouhých šestnácti vteřinách prostřední třetiny. V přesilové hře narýsoval hostující Smutný kolmici na Schwarze, který se střelou pod vyrážečku nemýlil a poslal Jihlavany do vedení.

Prostřední patnáctiminutovka poznamenaná velkým počtem vyloučených nabídla hlavně střelecké pokusy ze střední vzdálenosti. Ani Konderla na domácí straně, Kříž či Smutný na té hostující, nedokázali stav změnit.

Až pět minut před druhým hvizdem našel Jobák volného Brázdu, který napodobil střelce úvodní branky a střelou na vyrážečku zvýšil na rozdíl dvou branek.

„Po dvou třetinách jsme měli zápas pevně v rukou, domácí to navíc na začátku třetího dějství trochu neunesli a nabídli nám přesilovku pět na tři,“ popisuje vedoucí mužstva David Štefl. Velkou šancí hosté nepohrdli. Během minuty a půl se dokázal dvakrát prosadit opět Brázda a zkompletoval svůj hattrick. „Tři góly jsem dal naposledy někdy v dorostu, sám nevím, mockrát se mi to nepoštěstilo,“ s úsměvem prohlásil šťastný střelec.

O necelou minutu později mohl další branku přidat obránce Benáček, střelu k tyči ale dokázal domácí brankář Heczko výborně vyrazit. Dvě branky domácích pak již nemohly nic změnit na exportu tří bodů na Vysočinu.

„Utkání jsme dnes až na pár zbytečných chyb dokázali zvládnout bez větších problémů. Nejdůležitější bylo, že jsme až na jednu výjimku dokázali ubránit nebezpečné přesilovky domácích, ve kterých nás podržel i Kuba Procházka. Nyní musíme na tento víkend navázat příští týden v Brně, kde nás nečeká snadný soupeř,“ shrnul jihlavský kapitán Smutný.

Branky: 37. Turoň, 45. Szotkowski – 16. Schwarz, 26., 33. a 34. Brázda. Vyloučení: 10:6. Využití: 1:2. Třetiny 0:0, 0:2, 2:2. SK Jihlava: Procházka – Benáček, Kříž, Neveselý, Jakoubek – Brázda, Jobák, Kučera - Schwarz, Smutný, Bartejs - Majer, Píbil, Staněk.