Bernard Cup se už tradičně uskuteční v Humpolci, Setkání mistrů bude mít na trati Pod Vilémovským lomem slavnostní nádech. Jedná se totiž už o jubilejní dvacátý ročník.

„Nic výjimečného však neplánujeme. Chceme tuto exhibici udržet ve starých kolejích. Pro nás je důležité, že by měla dorazit kompletní česká špička.

Určitě přijedou všichni medailisté, protože večer po závodě budou předány ceny,“ prozrazuje tiskový mluvčí a hlavní pořadatel závodu Martin Čech.

 

Výměny v kokpitu

Jeden dárek však derniéra přece jen dostane. V pondělí bude program ČT4 vysílat ze závodu devadesátiminutový záznam.

Bernard Cup je klasickou exhibicí, přesto si jezdci nedají nic zadarmo. To platilo zejména před třemi roky, kdy o četné karamboly nebyla nouze. Letos prý nic podobného nehrozí.

Třeba několikanásobný mistr Evropy a České republiky Petr Bartoš v divizi 3 do 4000 ccm do Humpolce dorazí, ale ve své bugině s motorem Ford Cosworth 4000 nepojede. „Místo mě se sveze můj mechanik,“ vzkazuje česká autokrosová jednička.

Stejný tah plánuje i Roman Kalvoda. „Bude to zpestření,“ tvrdí Čech a pokračuje: „Kluci se přijedou rozloučit se sezonou, na autech záležet nebude.

Každý se chce ještě svézt, zima je dlouhá a jezdce čeká repase.“

V Humpolci nebude chybět ani jezdec s místními kořeny Jan Smrž, otazník však visí nad bohdalovským jezdcem Alešem Křesťanem, jenž jezdí v humpoleckých barvách. „Aleš řeší finanční problémy, takže ještě neví, jestli dorazí,“ krčí rameny Čech.

Program 20. ročníku Setkání mistrů

07.45 oficiální tréninky
10.15 1. série rozjížděk
12.10 2. série rozjížděk
13.50 3. série rozjížděk
15.30 finálové jízdy