Pro letošek bylo jako centrum závodu zvoleno malebné okolí vrchu Javořice, jehož oblast má optimální podmínky k uspořádání HighLandera 2007.

 

Začíná se krosem

Jubilejní desáté klání nabídne opět čtyři v sobě propletené náročné disciplíny. Úvod neobstará jízda na kole, ale kilometrový krosový běh.

„Je to z důvodu bezpečnosti, abychom se hromadným startem na kolech vyhnuli případným srážkám. Startovní pole se při běhu trochu roztrhá,“ vysvětluje zakladatel závodu Aleš Prášil.

Po dvou třetinách jízdy na kole následuje lezení, orientační běh, znovu 8 km na kole a kajak. „Z kajaku se pak jede opět na kolo. Po šesti kilometrech jízdy je cíl,“ doplňuje.

Letos půjde o závod jednotlivců, jenž je zařazen do seriálu extrémních závodů pořádaných ČAES a zároveň Přebor Moravy.

„Přívlastek extrémní není populistickým přívlastkem. O náročnosti závodu svědčí časy vítězů, které se pohybovaly od čtyř do pěti hodin,“ říká Prášil a pokračuje: „V roce 1988 se závodu zúčastnilo 14 závodníků a závodnic, v minulém ročníku stoupl počet na necelých devadesát a pro letošek počítáme zhruba se stovkou.“

Obhajovat loňské prvenství bude v kategorii žen Gabka Junová z Bivak sport Krnov. Mužům před rokem vládl Pavel Štryncl z MÚHÚ team.