„Letošní léto bylo pro nás velice úspěšné, hlavně na domácí scéně. Na mistrovství republiky jsme získali sedm medailí, Tomáš Fučík dokonce dvě zlata.

Trošku to bylo způsobeno i slabší úrovní, plavání teď není v takovém laufu, v jakém bylo,“ přiznává jihlavský šéftrenér Petr Ryška.

Ještě lépe si vedli dorostenci, sedmnáct medailí (z toho tři české tituly) je toho jasným důkazem. Ryšku mrzí pouze dílčí neúspěchy v lize družstev.

V loňském duchu by Axis chtěl pokračovat i letos. „To znamená získat medaile na šampionátu dospělých, to už je takový evergreen,“ usmívá se Ryška.

„V letošním kalendářním roce však už nás ale čekají jen mistráky dorostu a žáků. Hlavně od dorostenců očekáváme medailovou nadílku,“ dodává.

Jihlavský plavecký klub Axis si dnes a zítra na Plzeňských sprintech otestuje formu před velkou událostí příštího týdne, kvalitně obsazeným domácím závodem Axis Cup 2007.

„Někteří jednotlivci už mají nějaký start za sebou, ale obecně pro klub to bude premiéra,“ uvádí šéftrenér, který odhaduje úroveň mítinku v západočeské metropoli: „Bude velmi dobrá. Do Plzně přijede většina reprezentantů. Chybět budou jen některé kluby ze severní Moravy, těm se tak daleko tradičně nechce.“

Podzim bude hlavně ve znamení závodů Českého poháru. Jihlavští plavci jich absolvují, včetně toho víkendového, hned pět.

„Vynecháme pouze Velkou cenu Kopřivnice, ta se nám do programu nehodí,“ uzavírá Ryška.⋌(keš)

Zimní harmonogram

13. - 14. 10. Plzeňské sprinty
20. - 21. 10. Axis Cup 2007
17. - 18. 11. VC Znojma
24. - 25. 11. krajské přebory
24. - 25. 11. VC Brna
1. - 2. 12. VC Zlína
14. - 16. 12. Zimní MČR dorostu