Ve Španělsku skončil druhý, závěrečný podnik na Korsice vyhrál. Předtím triumfoval ještě v Německu. Potvrdil tak, že na asfaltu se vypracoval opravdu ve světovou třídu.

„Z vítězství mám samozřejmě obrovskou radost. Při pohledu na konečnou klasifikaci mě bude výpadek ve Finsku mrzet ještě více,“ povzdechl si Martin Prokop.

Na severu Evropy totiž závod nedokončil, když musel odstoupit z vedoucí pozice. Za vítězství se uděluje deset bodů, na vítězného Švéda Anderssona jich ztratil devět.

Pospíchat nemusel

I z celkové třetí příčky se však radoval. Se spolujezdcem Janem Tománkem dovedli svůj speciál Citroën C2 S1600 k druhému vítězství v sezoně, čímž definitivně uhájili třetí příčku v konečné klasifikaci juniorského šampionátu.

O tu je ještě mohl připravit Slovák Jozef Béreš. Před poslední etapou na Korsice však měl Prokop náskok 34 sekund, to znamenalo jen v poklidu dojet poslední čtyři rychlostní zkoušky.

„Vzhledem k vývoji jsme nemuseli nějak zrychlovat, spíše jsem se vyhýbal všem kamenům a dírám. Snažil jsem se ani příliš nezkracovat trať. To nás samozřejmě stálo dost času, ale mohli jsme si to dovolit,“ říká k taktice Martin Prokop.

Lákavá možnost

Třetí místo v konečné klasifikaci skýtá pro jihlavského mladíka, který nedávno oslavil pětadvacetiny, další možnosti.

„Celková třetí příčka znamená, že se můžu zúčastnit testování továrního týmu Citroën Sport, které by mělo obsahovat i možnost okusit speciál Citroën C4 WRC,“ poodhaluje roušku tajemství Prokop.

Prokop s Tománkem však ještě letošní sezonu neukončili, uzavřou ji na britských ostrovech. V Irsku i ve Walesu však pojedou v produkčním voze Mitsubishi Lancer Evo IX.

Korsická rallye

Rallye de France – Tour de Corse (16 RZ):

1. Prokop - Tománek (ČR, Citroën C2 S1600) 3:52:31,1
2. Béreš - Starý (Slovensko/ČR, Renault Clio S1600) -12,5
3. Bonato - Boulloud (Francie, Citroën C2 S1600) -1:14,2
4. Andersson - Andersson (Švédsko, Suzuki Swift S1600) -2:18,0
5. Augoyard - Panseri (Francie, Renault Clio R3) -5:08,2
6. Cortinovis - Zanella (Itálie, Renault Clio S1600) -6:13

Konečné pořadí JRC 2007:

1. Andersson 43
2. Aava (Estonsko) 38
3. Prokop 34
4. Béreš 26
5. Mölder (Estonsko) 20
6. Sandell (Švédsko) 19