„Je malý zázrak, že jsme vyhráli tak suverénním způsobem. Mezi elitu jsme se totiž probojovali poprvé – a hned se nám povedlo porazit všechny renomované školy,“ pochvaluje si Hubáček.

Jihlava poodkryla svoji sílu už v okresním kole, když jen těsně zaostala za českým maximem. „Kraj už nám tolik nevyšel, zhoršili jsme se o 300 bodů, ale to bylo tehdy způsobeno i špatným počasím,“ říká Martin Sita, který reprezentoval v běhu na 1500 m.

Finálový závod v Břeclavi zvládl tým z Vysočiny skvěle. „Všichni kluci podali velice dobré výkony, nikdo nezklamal. Sice jsme vyhráli jedinou disciplínu, výšku, jenže my sázeli hlavně na vyrovnanost,“ zdůrazňuje Hubáček, sám bývalý výborný vytrvalec.

Na Moravské reálné gymnázium Olomouc, které obsadilo v konečném pořadí druhé místo, měli vítězové k dobru 111 bodů. „Mysleli jsme i na překonání hranice 10 tisíc bodů, ale to už bychom asi napoprvé chtěli až moc,“ usmívá se trenér jihlavských gymnazistů.

Výsledky finále Corny SŠAP

Chlapci:
1. Gymnázium Jihlava 9935 bodů
2. Moravské reálné gymnázium Olomouc 9824
3. SŠ Polytechnická Jílová, Brno 9800

Dívky:
1. Slezské gymnázium Opava 8931
2. Gymnázium Břeclav 8571
3. Gymnázium Postupická, Praha 4 8249

13. Gymnázium Jihlava 6991

Výkony jihlavských atletů

Chlapci

100 m: Pavel Tůma 11,61, Josef Bednář 11,77
400 m: Michal Štancl 53,84, Vojtěch Ruschka 54,39
1500 m: Martin Sita 4:07,01, Vojtěch Kalina 4:11,98
dálka: Ondřej Stolín 642, Jan Kremín 599
koule (5 kg): Pavel Tůma 14,14, Tomáš Nožička 11,20
výška: Ondřej Stolín 205, Josef Bednář 201
štafeta (100 – 200 – 300 – 400 m): Bednář – Stolín – Tůma – Mikšíček 2:09,03, Kremín – Kalina – Sita – Ruschka 2:16,09

Dívky

60 m: Adéla Kráčmarová 9,05, Tereza Jiroušková 9,11
200 m: Lucie Maršánová 29,42, Adéla Kráčmarová 29,67
800 m: Lucie Maršánová 2:24,57, Silvie Lysá 2:41,77
dálka: Tereza Jeřábková 453
koule (3 kg): Jitka Kubelová 11,54, Ludmila Daňková 10,40
výška: Hana Fialová 143, Jitka Kubelová 139
štafeta (100 – 200 – 300 – 400 m): Jiroušková – Kráčmarová – Jeřábková – Maršánová 2:38,73, Fialová – Tichánková – Lysá – Kubelová 2:56,82