Český mistr má za sebou zápasy s belgickým týmem FT Antverpy a slovenským Slov-Matic Bratislava. Oběma soupeřům povolila Chrudim pouze jedinou přesnou trefu, naopak sama jich má na kontě osm. O čtyři z nich se postaral Roman Mareš, o jednu jeho bratr Michal.

„Opravdu je úplně fuk, kdo střílí góly, hlavně že vyhrává tým,“ usmíval se po dvou vydařených zápasech Michal Mareš.

 

Úspěšný start

Zatímco jeho sourozenec už je v Chrudimi doma, on ještě stále patří druholigovému Pramenu Havlíčkův Brod a na východě Čech pouze vypomáhá.

V úvodním utkání čtvrtfinále evropského poháru narazili Východočeši na Antverpy, které porazili 3:1.

„To bylo hodně důležité, že se nám hned ten první zápas povedl. Uklidnili jsme se,“ prohlásil mladší z bratrské dvojice.

Druhým soupeřem chrudimského Era-Packu byla Bratislava. Slovenské futsalisty vyprovodil domácí tým z haly s porážkou 1:5. Hlavním hrdinou utkání se přitom stal Roman Mareš.

„Bráchovi se dařilo parádně,“ pochválil čtyřgólové představení svého sourozence Michal Mareš.

 

Klíčový zápas

Ve středu měli futsalisté Chrudimi volno, ale už dnes je čeká souboj s nejtěžším soupeřem. Před domácím publikem se pokusí zdolat kazašského mistra Kajrat Almaty.

„Uděláme všechno proto, abychom postoupili. Je ale jasné, že to bude pořádně těžký zápas. Soupeř má v týmu asi šest Brazilců, takže nás čeká slušná jízda,“ pokyvuje uznale hlavou jedna z opor chrudimského mužstva. „Ale pokud zahrajeme tak jako ty dva zápasy předtím, myslím, že máme velkou šanci na úspěch,“ přispěchal s dodatkem.

Almaty si zatím počínají na turnaji stejně suverénně. Na kontě mají rovněž dvě výhry.