Extraliga st. dorostu

ÚSTÍ N. L. - JIHLAVA

0:10

V úvodní patnáctiminutovce ze sebe hosté vstřebávali únavu z dlouhé cesty. Od druhé části už byli jasnými pány na hřišti. Nováček z Ústí byl pod stálým tlakem, kterému definitivně podlehl v poslední třetině. Jihlava v ní roztrhla pytel s góly a postarala se o debakl.

„Potěšilo mě, že kluci nehráli individualisticky. Hra vypadala opravdu dobře,“ komentuje trenér SK Zbyněk Zápotočný.

Branky: Píbil, Zápotočný, Koudelka po 2, Hrabovský, Vávrů, Matějka, Vácha. Rozhodčí: Žák, Žižka. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3. Třetiny 0:0, 0:3, 0:7. SK Jihlava: Peschout – Hrabovský, P. Zeman, Gregor, J. Zeman, Král – Píbil, Zápotočný, Koudelka – Vávrů, Vácha, Matějka.

4:3 ss

Hostům vyšel nástup do úvodní části. Střechův bekhend otevřel skóre a jeho následnou přihrávku přetavil v druhý gól Dolejší. Buldoci zabrali v poslední minutě, kdy Pincr využil přesilovku.

Dvoubrankový brejk zajistil Jihlavě po pauze Fiala, ovšem pak začal úřadovat brněnský Fišer. Nejdříve využil další početní výhodu. Poté vyhmátl nepřesnou rozehrávku a po úniku prostřelil Doubka.

Na řadu přišly nájezdy, ve kterých se narozdíl od domácích jihlavští Ileček, Novotný, ani Apeltauer neprosadili.

Branky a nahrávky: 15. Pincr (Neuman, Fišar), 22. Fišer (Šír), 25. Fišer, rozhodující nájezd Neuman – 3. Střecha, 7. Dolejší (Střecha), 19. Fiala (Střecha). Rozhodčí: Hrazdíra, Prudík. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Třetiny 1:2, 2:1, 0:0.

1. SK JIHLAVA 6 5 0 1 0 34:11 16
2. Letohrad 6 3 2 0 1 30:11 13
3. Spectrum 6 3 2 0 1 16:9 13
4. KEB Kladno 6 3 0 3 0 29:16 12
5. Ústí n. L. 6 3 1 1 1 17:16 12
6. Alfa Pard. 6 3 0 1 2 18:17 10
7. HBC Vsetín 6 1 2 1 2 26:20 8
8. Č. Budějovice 6 2 0 1 3 14:14 7