Pár dnů před mistrovstvím světa cítil Šárik dobrou formu. „Zkrátil jsem přípravu z dvanácti týdnů na deset a ta výkonnost se dostala na hranici, jakou jsem měl na jaře na Evropě. Teď jsem se navíc nezranil. Cítím se dobře,“ popisoval český reprezentant.

Jako obvykle však musel zápasit se stahováním váhy na potřebných 110 kg. „Už v tom mám rutinu. Teď mám 112,5, a když se před závodem nenajím, tak by neměl být problém,“ usmíval se.

Závod, který potrvá zhruba dvě a půl hodiny, odstartuje dřep. A úvodní disciplína o Šárikově rakouském tažení hodně napoví.

„Vstup do soutěže je vždycky důležitý. Když se zapíše první pokus, tak je to hodně dobré a je zaděláno na lepší výkon. V opačném případě musíte od začátku dotahovat,“ ví šestý silový trojbojař z květnového mistrovství Evropy. Jeho cílem je 350 kg. „Když to dobře půjde, mohlo by to padnout.“

V benchpressu chce Šárik atakovat hranici 260 kg. Záleží prý na tom, jak mu sedne triko, ve kterém bude závodit. „Bez něj dávám nejvíc, co jsem kdy dával, ale v triku je to horší. Uvidíme.“

Závěrečný mrtvý tah prý bude otázkou, jak bude závod rozjetý. „Kdybych dal 340, bylo by to super. I o deset kilo méně by nebylo špatné,“ doplňuje.

Reálná hranice? 950 kilogramů

Podle nominační listiny se Šárik pohybuje se svým maximem 925 kg, které „urval“ před pěti měsíci v Polsku, na desátém místě. Svaz silového trojboje pošilhává po osmé příčce. A jihlavský závodník ještě výš.

„Samozřejmě, že chci být co nejvýš,“ netají ambice. „Taková moje reálná hranice je 950 kg. Ale to bych musel být opravdu v nejlepší formě a ten závod by se musel povést,“ nastiňuje ideální konstelaci.

Jeho  teoretická maxima – 350 kg dřep, 260 kg benč, 340 kg mrtvý tah - by znamenala posun v nominační listině na páté místo. „To by bylo parádní, ale otázka je, jak na tom budou soupeři. Po trestu se vrací Rusko a Ukrajina, takže ta konkurence bude veliká,“ tvrdí český reprezentant.

Ani světová elita mu ovšem nebrání pomýšlet na „malé medaile“ v jednotlivých disciplínách. „Letos to bude hodně sázka do loterie. Nejspíš ani těch 340 v mrtvém tahu nebude stačit. Malá šance je možná v benči,“ dodává Šárik.