V rozhodujícím utkání chrudimské kvalifikační skupiny český mistr prohrál s kazašským celkem Kajrat Almaty 4:5, třebaže dlouho vedl a k historickému postupu mu stačila i remíza.

V zaplněné hale šli v 9. minutě do vedení domácí hráči, po sourozenecké spolupráci skóroval havlíčkobrodský futsalista Michal Mareš. Na kazašské vyrovnání ještě do poločasu odpověděli jeho bratr Roman a Mikan, po změně stran pak potrestal jeden z výletů soupeřova brankáře opět Roman Mareš, střelou přes celé hřiště zvýšil na 4:2.

Kajratu ale stačilo k vymazání dvougólové ztráty jen několik sekund a dlouhodobé obléhání chrudimské branky pak hostům vyneslo i rozhodující pátý gól.
V 36. minutě posunul Almaty do finálového turnaje Brazilec Cacau, závěrečná domácí power play už kýženou změnu nepřinesla.

Postup do závěrečného turnaje Futsal Cupu si už před Kajratem Almaty zajistily také ruský mistr Jekatěrinburg a španělský celek El Pozo Murcia.
Final Four se bude hrát 24. až 26. dubna 2007.