„Těším se moc, ale budu to brát jako každý jiný. Že budu hrát v Brodě, snad ani vnímat nebudu,“ tvrdí havlíčkobrodský futsalista Michal Mareš, který je nyní na měsíčním hostování v Chrudimi. „Já nikdy nebývám nervózní,“ usmívá se mladší z bratrského dua v národním týmu.

Pro českou reprezentaci je to poslední test před listopadovým mistrovství Evropy v Portugalsku, kde jí ve skupině A čeká postupně Rumunsko, domácí Portugalsko a Itálie. „Pokud mě nominují, tak pojedu. Samozřejmě uvidím, jak na tom budu zdravotně,“ nebrání se pozvánky do reprezentačního dresu brodský futsalista.

V neděli dojde i k dalšímu paradoxu. Reprezentanty Malty povede bývalý kouč českých fustalistů Roman Stříž. „Zatím jsme se viděli jen na hotelu, ale ještě jsme se nebavili. Určitě na nás něco vymyslí, zná nás asi o trochu víc. Ale za tu dobu, co nás vedl v reprezentaci, se hodně změnilo,“ spekuluje Mareš.

Kromě Michala a Romana Marešových se divákům v brodské sportovní hale představí i bývalý kapitán jihlavských fotbalistů Petr Vladyka, který kopačky pověsil na hřebík a v letošní sezoně už jen hájí barvy chrudimského Era-Packu v nejvyšší futsalové soutěži.

Přátelské utkání ČR - Malta začíná v 18.30.