Velmi nabitá byla váhová kategorie do 66 kg. Mezi 23 účastníky nechyběl ani Adam Smutný, který patřil k největším favoritům.

„Byl nasazený, ale los se nějak zvrtnul. Až na Rákosníka se sešli všichni nejlepší v Adamově části pavouka. Byly to vyrovnané a dramatické zápasy,“ objasňuje průběh turnaje manažerka a trenérka SK Judo Jihlava Květa Smutná a pokračuje: „Adam jednou takřka prohraný zápas otočil, v semifinále měl zase smůlu. S Jakubíkem to skončilo nerozhodně. Pro Adama hlasoval hlavní rozhodčí, pro soupeře oba postranní. Prohrál o jeden bod, ale nemůžu říct, že by to nebylo fér. Postoupit si zasloužili oba, mohl jen jeden. Adam měl tentokrát smůlu.“

V duelu o třetí místo porazil Rákosníka, kterého předtím šokoval žďárský Martin Kadlčík. Ten ve finále zaskočil i Jakubíka. „Měl svůj den, všechno mu vyšlo dokonale. Rákosníka hodil, ani nevěděl jak. Ale byl připravený dobře, zadarmo mu titul do klína nespadl,“ soudí Smutná, kterou mrzí neúčast svěřence Václava Pospíšila: „Vyhodil si rameno, snad stihne aspoň dorosteneckou republiku.“

Druhý bronz zacinkal v těžké váze, kde měla Jihlava dvojnásobnou účast. Postaral se o něj Ondřej Bláha. „V prvním zápase hodil toho nešťastníka za šest sekund. Ve druhém hloupě spadnul a bylo po titulu,“ posteskla si Smutná.

Potom však už Bláha nezaváhal a s jistotou si vybojoval aspoň bronzovou medaili. Do druhé části byl nalosovaný Munkhzul Orkhon. A Bláhu až na jeden zápas okopíroval, stačilo to na sedmou pozici.

Tu si ze střední Moravy přivezl i Jan Ripper (do 55 kg). „V hlavním turnaji jednou vyhrál a pak prohrál, v opravách po dvou vítězstvích přišla porážka. Do přímého boje o medaile tedy nezasáhl,“ bilancuje Smutná.

Výsledky - do 55 kg: 7. Jan Ripper, do 66 kg: 3. Adam Smutný, nad 73 kg: 3. Ondřej Bláha, 7. Munkhzul Orkhon.