„Nedopadlo to dobře, ale předvedli jsme dobrý výkon. Bohužel jsme v závěru nedokázali náskok ubránit. Chyběla nám i troška štěstí. Doufám, že to v dalších zápasech bude lepší,“ hodnotil Benda.

 

Dva fauly nebyly

Pětadvacetiletý reprezentační pivot přihlížel radosti šťastnějšího srbského týmu. Jen z lavičky. V předposlední minutě normální hrací doby totiž musel po pátém faulu ze hřiště.

„Dva fauly určitě nebyly, rozhodčí to viděli jinak, ale to už nevrátím. Nebudu se na ně vymlouvat, nikomu nepřepískávali a odvedli dobrou práci.“

Právě vyfaulování Bendy bylo jedním z klíčových momentů utkání. „Na mém postu musel zaskakovat hráč z křídla, protože se vyfauloval i Radek Nečas a další podkošoví nebyli rozehraní. Kdybychom na hřišti zůstali, mohlo to vypadat jinak,“ litoval specialista na doskakování.

Atraktivní duel s mnoha zvraty a nádhernými akcemi se divákům musel líbit. Živě jej vysílal celoplošný kanál ČT2. A do pardubické hokejové arény, kde Nymburk hraje domácí pohárové zápasy, přišly čtyři a půl tisíce diváků. „Atmosféra byla vynikající. Vedení klubu udělalo velkou reklamu, snad to takhle bude pokračovat. Jen škoda, že jsme nevyhráli,“ litoval Benda.

 

Solidní obrana

Tréma z velkého zápasu jej nesvazovala. „Nervozitu cítím vždycky, ale po prvním rozskoku to ze mě spadne.“ Nádherný zápas tak hráčům pokazila jen nezvládnutá koncovka a prohra v prodloužení.

A samotnému Bendovi i 5 odpískaných faulů. Za 23 minut na hřišti si připsal 5 bodů a 8 doskoků, spokojený byl jen s hrou v obraně. „Mohl jsem dát víc košů, dvakrát nebo třikrát jsem zbytečně minul,“ sypal si popel na hlavu.

Poraženeckou náladu ale nemá. „Teď jedeme do Bologni. Italové v domácí soutěži nezačali dobře, určitě tam můžeme překvapit. Papírovým favoritem skupiny je Dynamo Moskva. Ale hrát se dá s každým.“

Zápasy ULEB Cupu jsou pro talentovaného basketbalistu vrcholem klubové kariéry. „Zatím je to nejlepší soutěž, jakou jsem kdy hrál. Snažím se si ty zápasy užívat,“ uzavírá.

Po zisku ligového bronzu v létě přestoupil z Brna do ambiciózního Nymburka, v září si zahrál na mistrovství Evropy proti nejlepším hráčům starého kontinentu, teď si zkusí ULEB.