Její tým, USK Praha, se z ruského Jekatěrinburgu vracel s hrozivým debaklem 43:85. Vysokoškolačky od začátku tahaly za kratší konec a už po osmi minutách prohrávaly o 16 bodů. Stejný rozdíl byl i v poločase. Po přestávce však ruský tým začal desetibodovou šňůrou, stejná situace se opakovala i na začátku posledního dějství. Na konci zápasu mohl ruský soubor, plný hvězd, slavit vítězství o 42 bodů.

Mokrošová si neodpočinula

Mokrošová odehrála na rozehrávce a na křídle skoro celý zápas. Za 37 minut přispěla 9 body (trojky 2/6), zároveň ale stejně jako její spoluhráčky nevybředla z krize a pětkrát ztratila míč.

„Pěkný výprask, myslím, že tohle nikdo nečekal. Mají zraněné dvě hráčky ze základu, určitě je to trochu srazilo k zemi. Zdálo se mi, že lítaly na začátku sezony až moc vysoko. Ale byl to první zápas venku a navíc v Rusku. Když už člověk hraje takový zápas, tak si přeje, ať je rychle po něm,“ soucítila s reprezentační spoluhráčkou a kamarádkou Eva Vítečková.

Střelkyně Gambrinusu Brno v domácí hale Rosnička prožívala úplně jiný zápas. Hlavně jeho konec byl jako z říše snů. Nevyzpytatelná polská Gdyně dlouho vzdorovala a ve třetí čtvrtině šla dokonce do vedení. Favorizované „Žabiny“ je zlomily až v poslední pětiminutovce.

„Hrála jsem bídně, pak mi tam naštěstí něco spadlo,“ hodnotila skromně svůj výkon Vítečková. To „něco“ bylo 10 bodů, kterými v závěru pomohla zlomit soupeřky. „Daly jsme pár rychlých košů, nějakou trojku a nejdůležitější bylo, že jsme je nenechaly skórovat,“ popsala rozhodující momenty zápasu nejlepší střelkyně domácích. Brňanky stihly za tři a půl minuty hry v poslední čtvrtině nastřílet neuvěřitelných 15 bodů.

Chválila Afričanku

„Mám radost a spokojená jsem taky, čekala jsem těžký zápas. Ale máme ještě hodně co zlepšovat, trápily jsme se skoro celý zápas v útoku na zónovou obranu. Za dva týdny jsme se ještě nesehrály s novými hráčkami,“ podotkla.

Svoji novou spoluhráčku Hamchétou Maiga-Baovou z Mali, která nastoupila, přestože se k týmu připojila až v úterý, si pochvaluje. „Je moc sympatická a komunikativní. Snažila se nám radit, fandila a dala důležité koše. A pomohla zastavit rozjetou Američanku Holdsclawovou. Dokázala si zapamatovat a pak v zápase bez zaváhání zahrát akce, které jsme si opakovaly na úterním tréninku. To se jen tak nevidí,“ vysekla poklonu nejlepší hráčce afrického mistrovství.

České týmy v Eurolize

Skupina B: Jekatěrinburg - ZVVZ USK Praha 85:43 (22:9, 38:22, 61:29). Body: Bibrzycká 21, Grudaová 19 - Le Dréanová 11, Mokrošová a Burseová 9.
Skupina C: Gambrinus Sika Brno - Lotos Gdyně 85:72 (23:23, 43:42, 57:59). Body: Vítečková 18 (trojky 4/9), Machová 16, Žirková 16, Kulichová, Béresová po 9 - Holdsclawová 32, Cantyová 12.