I. liga mužů

PASKOV SAURIANS - FBŠ JIHLAVA

6:5

Favorizovaný Paskov sice první dějství vyhrál, ale po změně stran musel přihlížet jihlavským úderným útokům. Využité přesilovky posadily Jihlavu na koně. „Ujali jsme se vedení 4:2 a měli další šance, ale nedokázali jsme je zhodnotit a využít,“ komentuje trenér FbŠ Michal Peterka.

Okleštěné sestavě jeho týmu začaly docházet síly, což domácí ve třetím dějství zužitkovali. Na zvrat ovšem Jihlava zareagovala a za stavu 5:5 držela bodovou naději.

„Bohužel jsme o ni v poslední minutě přišli,“ smutnil trenér, který vyzvedl výkon gólmana Navrkala. „Šance, kterou dostal, se zhostil velmi dobře. Někdy předváděl výkony z říše snů,“ těší kouče, jehož spokojenost znásobil i hattrick mladíka Maška.

Branky: Mašek 3, Bača, Vedra. Jihlava: Navrkal – Vlk, Čumpl, Hruška, Kristýnek - Vedra, klofáč, Mašek – Löffler, Bača, Procházka.

HRABOVÁ - FBŠ JIHLAVA

5:5 pp

Jihlava v první třetině aktivitou neoplývala. Hrabová měla více ze hry, ale jako první skórovali hosté. „Jenže celý zápas byl ve znamení, že domácí dokázali na náš gól během minuty odpovědět. Naposledy pár vteřin před koncem,“ komentuje smolný závěr Peterka.

V posledních vteřinách ještě mohl domácí rozesmutnit Löffler, ale jeho únik brankou neskončil. Změna skóre se neuskutečnila ani v prodloužení.

„V obou utkáních se promítly prvky, na kterých pracujeme. Je to na vzrůstající tendenci, což mě těší,“ uzavírá Michal Peterka.

Branky: Kristýnek 3, Vedra, Mašek. FbŠ Jihlava: Navrkal – Vlk, Čumpl, Hruška, Kristýnek - Vedra, klofáč, Mašek – Löffler, Bača, Procházka.

1. Znojmo 9 8 0 0 1 57:30 24
2. Paskov 9 7 0 0 2 49:37 21
3. Kr. Vinohrady 9 6 1 1 2 50:41 20
4. Pelhřimov 9 5 2 0 2 61:48 17
5. Kopřivnice 9 3 4 2 2 56:43 15
6. Litvínov 9 4 1 0 4 39:42 13
7. Náchod 9 3 2 0 4 37:41 11
8. Sparta Praha 9 3 1 1 5 51:57 11