I.MNHbL mužů

JIHLAVA – BULLDOGS BRNO

11:2

Domácí se do svého soupeře, který přijel se zpožděním i bez několika hráčů uvízlých v dopravním kolapsu, zakousli od prvních vteřin. Vedoucí gól na sebe nenechal dlouho čekat. Bartejs se po precizní souhře se Smutným radoval už ve 2. minutě.

Hosté zahrozili až v poslední pětiminutovce, ale na Procházku recept nenašli. V tu chvíli navíc Jihlavané díky Zelenému vedli o dvě branky.

Definitivní zlom přišel v první minutě prostřední části. Hosté se zdrželi v kabině déle, než dovolují pravidla, za což správně inkasovali dvouminutový trest, který nezůstal bez odezvy. Došek a Zelený znásobili jihlavskou pohodu.

Hosté ohrožovali Procházku jen sporadicky. Na branku Neveselého z šesté minuty sice dokázali odpovědět využitou přesilovou hrou, ale dvě branky v rozmezí 12 vteřin vrátili hosty zpět do reality.

Na závěrečnou část přeci jen dorazila hrstka brněnských opozdilců a hosté na několik málo minut převzali otěže utkání. Ovšem Procházka čaroval a jeho kouzla prokoukl pouze Skákal. Zbytek utkání patřil domácímu celku, který se nakonec dočkal symbolických jedenácti branek.

„Zápas rozhodně nebyl tak jednoduchý, jak napovídá výsledek. Alespoň pro mě bylo těžké udržet koncentraci v chladném počasí. Škoda dvou inkasovaných branek,“ nabídl úhel pohledu strážce domácí svatyně Jakub Procházka.

Branky: 2. a 45. Bartejs, 9., 16. a 41. Zelený, 16. Došek, 21. Neveselý, 25. Staněk, 25. a 38. Strnad, 40. Benáček – 23. Šnajdr, 34. Skákal. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Třetiny 2:0, 5:1, 4:1. SK Jihlava: Procházka (Peschout) – Došek, Jakoubek, Benáček, Kříž – Jobák, Strnad, Brázda, Zelený, Smutný, Bartejs, Danko, Neveselý, Staněk.

1. SK JIHLAVA 10 7 0 1 2 52:25 22
2. Malenovice 10 6 0 1 3 39:26 19
3. Staré Brno 9 5 0 0 4 32:30 15
4. Poruba 9 3 2 2 2 27:31 15
5. Bulldogs Brno 10 4 0 0 6 33:37 12
6. HBC Vsetín 9 3 0 2 4 25:32 11
7. Hodonín 9 2 0 2 5 23:35 8
8. HBC Třinec 10 2 0 2 6 19:34 8