V šestnácti letech, nestačil jen ve finále ve váze do 100 kg na Jiřího Šandu z USK Praha. Pátým místem se blýskl ještě v devadesátce Daniel Fiala.

„Je to super výsledek,“ radoval se Lukáš Krpálek, který v krátké době zaznamenal už druhý velký úspěch. Na mistrovství světa juniorů v Praze skončil na pátém místě.

„Pral se velmi dobře. Je mu šestnáct let a všechno má ještě před sebou, finále je pro něj velký úspěch“ uvedla evidentně potěšená manažerka SK Judo Jihlava Květa Smutná.

V kategorii do 90 kg skvělý výkon předvedl Daniel Fiala. Turnajovým pavoukem procházel bez zaváhání až do semifinále, v něm ho zastavil Ondřej Suchý z Hradce Králové. O bronz se potom utkal s libereckým Jaroslavem Švecem. S favoritem se dlouho držel.

„Bohužel mi asi půl minuty před koncem nasadil škrcení a z něj jsem se nedostal,“ posteskl si Fiala.

Na Švece bude mít špatné vzpomínky další jihlavský judista, Michal Krpálek. Kvůli zranění ramene musel vzdát. „Je vyhozené, bolí to. Bohužel asi bude nutná operace,“ vzkázal z Liberce smolař Michal Krpálek.

Výsledky - do 90 kg: 1. Rak (Měp Ostrava),…5. D. Fiala, M. Krpálek (oba SK Judo Jihlava) vyřazen v 1. kole, do 100 kg: 1. Šanda (USK Praha), 2. L. Krpálek,… Mach (oba SK Judo Jihlava) vyřazen v 1. kole.