„Vypadl jsem ze třetí stovky. Abych se dostal aspoň do kvalifikace na Australian Open, musím se do ní vrátit,“ dobře ví hráč spojeného klubu TK Sparta-PSK Olymp Praha.

 

Nový minitým

Na problémy si „zadělal“ v první polovině roku. Přitom začal celkem dobře. Forma z počátku roku vygradovala na velkém třistatisícovém turnaji v Záhřebu, kde se z těžké kvalifikace prokousal až před brány čtvrtfinále. Tam ho zastavil ruský bohatýr Michail Južnyj.

„Nějakou dobu to ještě šlo, ve Francii v Cherbourgu jsem byl ve čtvrtfinále, ale od dubna do září jsem neuhrál skoro nic. Tři měsíce jsem prakticky nehrál tenis, měl jsem zdravotní problémy s nohou a přišla celková únava. Také jsem se nepohodl s trenérem. Teď jsem to vyřešil a začíná fungovat nový tým. Mým novým trenérem je pan Trněný, druhým Macháček a manažerem pan Smejkal. Od listopadu mám nového sponzora, a tak si momentálně můžu dovolit jet kamkoli na turnaj. Je to pro mě nový impulz,“ popisuje celou nepříjemnou anabázi šestadvacetiletý tenista.

Nové chuti do tenisu chce využít na sklonku roku. V malajském Kuala Lumpuru na solidně obsazeném turnaji se dostal do 2. kola, nyní ho čekají dvě štace v Indii.

„Uvažuju ještě o tom, že bych požádal o divokou kartu na turnaj v okruhu Future v Opavě, ale ještě nevím. Potřebuju body jako sůl,“ opakuje Cakl.
Volna si tentokrát moc neužije. „Dám si takové volno s tréninkem, jenž bude už přípravou na Austrálii.

 

Na rakety Fischer nedá dopustit

Novou sezonu opět zahájí s raketou značky Fischer. Mezi tenisty není moc běžná, Cakl však o změně neuvažuje. „Moc lidí s ní nehraje, ale já jsem u fischerek už asi čtrnáct let. Jsem s nimi spokojený.“

Pro nový rok plánuje jednu velkou změnu. „Budu se více věnovat deblu, domluvil jsem se se Švédem Michaelem Ryderstedtem. Společně jsme ale kalendář neplánovali, mojí jasnou prioritou je dvouhra. Prostě když se na turnaji sejdeme, tak si čtyřhru zahrajeme,“ vysvětluje Cakl.

„Čtyřhra je čím dál tím těžší, vedle specialistů se jí věnuje čím dál tím víc singlistů. Nyní je těžší prorazit než dříve,“ pokračuje Cakl, který se rozhodl hrát čtyřhru po zářijové extralize.

„S Bóďou Ulihrachem jsme porazili ve třech setech pár Dlouhý, Vízner, který se letos dostal na Turnaj mistrů v Šanghaji.“

 

V Malajsii konečná ve druhém kole

Kuala Lumpur/ Sérii tří turnajů v Asii zahájil světelský tenista Tomáš Cakl účastí ve druhém kole v malajské metropoli Kuala Lumpur. V něm nestačil na turnajovou čtyřku, Jihoafričana Rika de Voesta.

Před tím si bez větších problémů poradil s Thajcem Wachiramanowongem, kterého porazil ve dvou setech.

Nyní se přesune do Indie. „Čekají mě dva turnaje v New Dillií,“ upřesňuje Cakl. Obě akce patří do okruhu Challenger a jsou dotovány částkou padesáti tisíc dolarů.

Kuala Lumpur (dotace 150 000 USD)

1. kolo: Cakl - Wachiramanowong (Thajsko) 6:4, 6:4
2. kolo: Cakl - de Voest (JAR) 3:6, 3:6