Kopřivnici připravil o čistou výhru Klofáč

JIHLAVA - Obě utkání prvoligových florbalistů FBŠ Jihlava dospěla do prodloužení. První se stalo kořistí Kopřivnice, ve druhém měli proti poslednímu Vsetínu více štěstí domácí hráči.

30.11.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

I. liga mužů

FBŠ JIHLAVA – KOPŘIVNICE

6:7 pp

Utkání plné obratů nakonec díky trefě domácího Klofáče, který svým třetím zásahem v 58. minutě zkompletoval hattrick, dospělo do prodloužení. V něm ale byli nakonec šťastnější hosté.

„Věřím, že zápas byl divácky atraktivní. Dokázali jsme uplatnit některé nové prvky z tréninku. Bohužel nám utíkaly konce třetin a závěr zápasu. A ani tentokrát jsme se nedokázali vyvarovat osobních chyb a zbytečných vyloučení,“ komentuje jihlavský kouč Michal Peterka.

Branky: 8., 42. a 58. Klofáč, 11. a 22. Kristýnek, 46. Telčer. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. Třetiny 2:1, 1:3, 3:2 - 0:1. FBŠ Jihlava: Navrkal– Hruška, Čumpl, Sedlák, Sajtl - Telčer, Löfler, Vedra, Procházka, Kristýnek, Bača, Šedivý, Mašek, Klofáč.

FBŠ JIHLAVA – VSETÍN

6:5 pp

Publikum očekávalo jednoznačný zápas v jihlavské režii, ovšem domácí tvrdě narazili.

„Chtěli jsme zápas rozhodnout nejpozději ve druhé třetině, jenže jsme nepředvedli ani poloviční výkon ze soboty, a snad díky podcenění a nízké koncentraci jsme zaslouženě ztráceli body. Snad jen David Navrkal nezklamal mou důvěru,“ hodnotí Peterka.

Branky: 14. a 27. Kristýnek, 46. a 48. Vedra, 60. Procházka, 65. Vlk. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Třetiny 1:1, 1:2, 3:2 - 1:0. FBŠ Jihlava: Navrkal – Hruška, Čumpl, Sedlák, Sajtl – Telčer, Vlk, Vedra, Procházka, Kristýnek, Bača, Šedivý, Mašek, Klofáč.

Ježíškova pošta: Děti posílají dopisy z Třeště

Třešť - Od začátku prosince funguje v Třešti na Jihlavsku Ježíškova pošta. Přání tam děti každoročně nosí do turistického informačního centra. Dopis nejprve dostane speciální ježíškovské razítko. A až poté ho mohou děti samy vhodit do velké poštovní schránky. „Z ní se přáníčka posílají přímo Ježíškovi,“ dodala vedoucí odboru kultury třešťské radnice Romana Šťastná.

Zoo pořádá adventní sbírku nejen pro kočky

Jihlava – Vánočky nejen pro kočky, tak se jmenuje tradiční prosincová sbírka na pomoc psům a kočkám, kteří se nachází v různých útulcích na Vysočině.

Na pěti místech Jihlavska budou zpívat koledy

Jihlavsko – Ve středu 13. prosince zazní celým Českem vánoční koledy. Do akce Česko zpívá koledy s Deníkem se zapojí i pět míst z Jihlavska. Začátek bude všude stejný v šest hodin večer.

Veřejnosti přiblíží těžbu stříbra na Vysočině

Telč – O tom, co se na Českomoravské vrchovině těžilo, těží a těžit bude se budou moct dozvědět zájemci během přednášky, která se za několik dní uskuteční v Telči. Nese název Poklady pod námi.