I. MNHbL

VSETÍN - SK JIHLAVA

3:1

Domácí hráči se od prvního vhazování usadili na své útočné polovině a brankář hostů Procházka čelil množství nebezpečných střel. Jihlavské šance se omezily pouze na dva nevyužité výpady Bartejse. Zaslouženou odměnou za vynaloženou snahu byla pro Vsetín branka Chromčáka, který využil přečíslení.

Druhá patnáctiminutovka nabídla totožný scénář. Aktivnější domácí zaměstnávali brankáře Procházku, ojedinělé výpady hostů s přehledem pokryl Šimara. Strážci obou svatyní si dlouho počínali bezchybně a změnu skóre přinesly až poslední minuty před druhým hvizdem. Po hrubce hostujícího obránce Neveselého se prosadil Baranek, o minutu později vlil hostům naději do žil svou brankou Jobák. Poslední vteřiny druhé třetiny patřily Jihlavě, ale střelci si vylámali zuby na pohotovém Šimarovi.

A tak slovo dostalo otřepané nedáš - dostaneš. Vyloučení Kříže v úvodu třetího dějství dokázal Vsetín potrestat. Jak s výhodou jednoho muže v poli naložit, předvedli všem přihlížejícím nahrávající Kašpar a do prázdné branky zakončující Chromčák.

Ve zbytku utkání se střelecké pokusy omezily hlavně na přesilové hry. Žádný z hráčů ale nedokázal vyzrát na soupeřova brankáře. Domácí si tak mohli připsat páté vítězství sezony a cenný skalp již jistého vítěze základní části I.MNHbl.

„Domácí nás dnes jednoznačně přehráli. Byli rychlejší, důraznější a navíc nám dali lekci z produktivity. Musíme přiznat, že za náš výkon jsme si tentokrát body nezasloužili,“ uznal asistent kapitána Jihlavy Michal Došek.

„Je škoda, že jsme díky dnešní porážce neudrželi luxusní náskok sedmi bodů na čele tabulky. Nyní bude záležet na dohrávkách odložených zápasů, které určí, koho dostaneme do nadstavby,“ doplňuje vedoucí týmu David Štefl.

Branky: 11. a 33. Chromčák, 28. Baranek – 29. Jobák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Třetiny 1:0, 1:1, 1:0. SK Jihlava: Procházka – Došek, Neveselý, Benáček, Kříž – Jobák, Strnad, Brázda, Zelený, Smutný, Bartejs, Danko, Rychlík, Staněk, Digrin.