Jihlavský tým odjel na východ Čech v hodně okleštěné sestavě. „V den utkání nám odpadl gólman Peschout, takže jsme museli využít Humlíčka z mladšího dorostu, a abychom vůbec dali dohromady dvě pětky, musel za nás hrát i Ileček,“ přibližuje strasti trenér Jihlavy Zbyněk Zápotočný.

Nicméně Vávrů dal už ve 3. minutě hostitelům jasně najevo, že do Pardubic přijel druhý celek tabulky, který první část zaslouženě vyhrál 3:1.

„Vstup do utkání se nám vydařil a po první třetině jsme si mysleli, že to bude jednoznačná záležitost,“ doplňuje kouč.

Jenže během druhé části musel kvůli naraženému kolenu odstoupit Hrabovský a nervy na uzdě neudrželi Vácha, který vyfasoval desetiminutový trest, a Jakoubek, pro něhož zápas ve druhé části skončil úplně. „Jejich nedisciplinovanost nás hodně oslabila,“ zlobil se trenér.

Přestože Jihlava dohrávala v sedmi, udržela dvoubrankový náskok, který navíc po druhé obrátce navýšil mladík Ileček.

Síly ovšem začaly ubývat a Alfa dokázala snížit na rozdíl jediné branky. Ve vypjatém závěru ale čaroval gólman Humlíček.

„I díky jeho vynikajícímu výkonu jsme to dotáhli do vítězného konce. Všem hráčům, kteří ten zápas dohráli, bych chtěl poděkovat a pochválit je,“ dodává Zápotočný.

Extraliga st. dorostu

ALFA PARDUBICE – JIHLAVA

4:5

Branky a nahrávky: 3. Vávrů (P. Zeman), 10. J. Zeman (Král), 13. Vávrů (Vácha, Hrabovský), 24. P. Zeman (Vácha, Zápotočný), 39. Ileček (Vácha, Zápotočný). Rozhodčí: Macháček, Hubálek. Vyloučení: 5:7, navíc Vácha (JIH) 10 min. OT a Jakoubek (JIH) 5+OK. Využití: 1:2. Diváci: 35. Třetiny 1:3, 1:1, 2:1. SK Jihlava: Humlíček – Hrabovský, P. Zeman, J. Zeman, Jakoubek – Staněk, Ileček, Vácha – Zápotočný, Vávrů, Král.

1. Dobřany 15 11 2 1 1 75:35 38
2. SK JIHLAVA 15 12 0 0 3 71:37 36
3. Letohrad 15 9 1 2 3 50:32 31
4. Vsetín 15 9 1 1 4 54:35 30
5. Kert Park 15 7 0 3 5 51:42 24
6. Habešovna Gl. 15 7 0 3 5 52:46 24
7. Pento Most 15 7 1 0 7 55:34 23
8. Ml. Boleslav 15 5 0 2 8 37:48 17