„Jsem rád, že jsem vyhrál, ale jsem i naštvaný. Tři závody jedu na krev, dojedu první, a potom mám náskok tři sekundy. Bohužel Tour de Ski není pro mě úplně ideálně složená,“ povzdechl si v cíli Bauer a dodává: „Plány se však nemění, musím získat co nejvíce vteřin zítra v klasice.“

Bauer se od startu s vervou pustil do stíhání vedoucího muže Tour de Ski, Nora Simena Östensena. Dvanáctisekundovou ztrátu brzy stáhl, na šestém kilometru však přišla komplikace v podobě zlomené hůlky.

„Simen mi ji přišlápl a zlomil. Myslím ale, že to neudělal schválně. Bylo to na špatném místě, norský servisman mi dal jinou, ale naštěstí za patnáct metrů stál Víťa Fousek (český servisman – pozn. autora) a vyměnil mi ji za tu moji,“ popisuje incident Bauer.

Rychlík Cottrer

Koukal se v posledním kole pověsil za Italy Pietra Pillera Cottrera a Valeria Chechiho a v závěru je drtivým finišem převálcoval. „Na bednu jsem si začal věřit, když jsem vydržel za Italy do esíček. Vyvezl jsem se za nimi, na muldě jsem zaútočil na Checchiho a potom i na Cottrera,“ popisuje žďárský běžec průběh závodu.

„Lukáš s Martinem dnes jeli dobře, zasloužili si doma uspět. Ať si to užijí,“ vzkazuje v cíli šestnáctý Němec Tobias Angerer, jeden z favoritů Tour de Ski.
Absolutně nejrychlejším mužem závodu však byl právě Cotrer. „Myslím, že celý tým má dobrou formu. Já jsem měl extrémně rychlé lyže, pomohly mi,“ usmíval se sympatický Ital.

„Byl to dobrý závod pro Čechy a pro Italy. Co víc si přát, když se letos Tour jede v těchto zemích. Udržuje to dobrou náladu a napětí mezi diváky,“ míní výkonný ředitel běžeckého úseku FIS Jürg Capol.