Tedy disciplína, kterou lídr pořadí Lukáš Bauer rozhodně nemiluje. Vzhlíží k ní však optimističtěji než k soutěži stejného typu v Praze.

Na druhého Nora Tor Asle Gjerdalena má navíc k dobru více jak dvě minuty.

„V Asiagu je okruh daleko těžší než v Praze, to byl pro mě hodně špatný typ závodu. Chtěl bych se vmáčknout do první třicítky,“ plánuje.

Šetřit síly na sobotní klasickou dvacítku nehodlá. „Bude to pro mě krátký rychlý trénink,“ usmívá se Bauer.

Polepšit by si chtěl Martin Koukal. „Klasika se mi nepovedla, ale pokračuju dál. Ve sprintu bych se mohl posunout v pořadí,“ doufá žďárský běžec.

Spokojenost s výkony českých mužů jen čiší z reprezentačního trenéra Miroslava Petráska, ač se potýká s horečkami a lehčí virózou. Před třemi závěrečnými závody jsou v první patnáctce tři jeho svěřenci.

„Lukáš Bauer vede Tour o parník, Martin Jakš je sedmý a Martin Koukal patnáctý, to je luxusní stav, ne?“ usmívá se Petrásek.

Oceňuje zejména výkon Lukáše Bauera, který má před druhým v pořadí Norem Tord Asle Gjerdalenem náskok dvě minuty a sedm sekund. „Věřím, že dojede na kopec Alpe Cermis jako první. Po sprintu by měl vedení udržet a v klasické dvacítce s hromadným startem bude určitě na čele,“ předvídá pokračování Tour český šéftrenér.

V posun vpřed věří v případě Martina Koukala. „Věděli jsme, že pro Martina bude oříškem klasika. Své nejsilnější disciplíny už má za sebou, ale pořád může atakovat první desítku. Uvidíme na kopci.“