I. liga juniorů - finále

BC VYSOČINA – DĚČÍN
85:78 pp

Domácí výběr nažhavil motory o dost dříve než Děčín, který po třech minutách musel dotahovat už devítibodovou ztrátu. Hosté začali s přibývajícím časem nepříjemně kousat a v poslední části srovnali krok a na chvíli šli i do vedení. „Zbrklostí jsme darovali soupeři zbytečné míče,“ komentuje kouč BC Vysočina Petr Kazda.

Utkání pak nakonec dospělo až do prodloužení, ve kterém ale dominoval pouze jeho tým. „Všichni hráči zaslouží absolutní pochvalu za přístup a bojovnost,“ těší kouče.

Body: Studený 22, Havlík 16, Havlíček 13, Vavřínek 11, Malec 9, Petroš 7, Fiala 4, Záviška 3. Čtvrtiny 21:12, 14:19, 23:19, 16:24 - 11:4.

BC VYSOČINA – MOST
76:48

Do pauzy před poslední čtvrtinou se odehrávala velmi vyrovnaná a neurovnaná partie. Oba týmy se předháněly v produkci zbytečných chyb a následně i tristní střelecké bilanci.

Až v poslední čtvrtce se probral alespoň jeden tým. „Předvedli jsme spanilou jízdu, která soupeře úplně odrovnala,“ těší trenéra BC Vysočina, jehož tým si během posledních šesti minut vypracoval osmadvacetibodový náskok.

„Doufám, že hráči udělají naprosté maximum pro to, abychom se na čtvrté příčce, zajišťující postup do baráže o extraligu, udrželi,“ dodává Kazda.

Body: Studený 27, Havlík 24, Malec 5, Vavřínek, Havlíček, Mísař a Fiala 4, Štadáni a Záviška 2. Čtvrtiny 18:15, 16:12, 11:15, 31:6.

1. Ostrava 8 7 1 676:576 15
2. Děčín 8 5 3 637:597 13
3. Č. Budějovice 8 5 3 570:538 13
4. BC VYSOČINA 8 4 4 569:562 12
5. Chrudim 8 4 4 538:576 12
6. Karviná 8 3 5 559:555 11
7. Kladno 8 2 6 581:617 10
8. Most 8 2 6 490:599 10