Další těžké a hlavně důležité zápasy mnohé napoví. Desátá Jihlava potřebuje stoprocentně bodovat, jinak si cestu za záchranou hodně zkomplikuje. „To je samozřejmé, že chceme uhrát co nejlepší výsledky a přivézt nejlépe čtyři body,“ tvrdí trenér BK Jihlava Petr Šilhart, kterého ale trochu straší zdravotní stav některých svěřenců. „Máme spoustu hráčů zraněných nebo nemocných, takže to budeme hodně lepit,“ dodává.

 

Každý zápas je úplně jiný

Oba své víkendové soupeře jeho tým doma zdolal. Že by ale znal recept, který zaručí další čtyři body, to vyvrací.

„Každý zápas je jiný. Oni hrají jinak venku a jinak doma, to samé se dá říct o naší hře. Budou to specifická a hodně těžká utkání,“ ví trenér. „Nevím, jestli Kroměříž myslí na postup. Pokud ne, nemusela by do toho jít tak naplno. Bude i záležet, jestli budou posílení,“ přibližuje Šilhart.

 

Dotáhnout Uherský Brod

Větší váhu dává kouč druhému utkání. Uherský Brod má o jeden bod víc než Jihlava, která se v případě úspěchu může na svého soupeře dotáhnout.

„Jsou o jedno místo nad námi, takže prohrát by znamenalo dvojnásobnou ztrátu,“ má jasno. „Bude to velice těžké, ale my z těch šesti posledních zápasů musíme čtyři vyhrát. Udělat ty dvě teď, bylo by to dobré,“ dodává Petr Šilhart.