Nedělní vítězství se však nerodilo snadno. Poslední celek dosavadního průběhu bleskurychle odpověděl na úvodní branku Smutného a zlomit se nenechal ani po Havlíčkově premiérové trefě v jihlavském dresu.

Hosté totiž na přelomu první a druhé části nachytali jihlavské hráče v nedbalkách. Nejprve půl minuty před první sirénou srovnal Tóth, aby po stejné době, která uběhla z druhé části, vyhnal Procházku z branky domácích střelou ze středního pásma Helešic.

A mohlo být ještě hůř. Stejný hráč ale nedokázal dopravit balon do zcela odkryté klece. Rozhodnutí tak přišlo paradoxně při pětiminutové přesilové hře hostů. Bartejs si pohrál s obranou Jihomoravanů a vyrovnal na 3:3. O další dvě minuty později strhl vedení na stranu domácích Zelený, který využil přihrávku Jobáka v pokračujícím oslabení.

„Věřili jsme, že když dáme gól na 3:3, utkání otočíme. Při hře pět na pět jsme se dlouho nemohli prosadit, pomohlo nám tak až vlastní oslabení. Těch jsme si dnes užili až dost, v plném počtu se hrálo snad jen deset minut, rozhodčí si asi spletli sport, nenechali ani jeden z týmů hrát a hru neustále kouskovali,“ popsal nedělní utkání úspěšný střelec Zelený.

V závěrečné části se dokázali prosadit pouze domácí hokejbalisté. Dvojnásobnou přesilovku využil Třetina, střelou v oslabení od červené čáry překonal Krýsu opět Zelený a brankový účet uzavřel v předposlední minutě dorážkou Kabát.

SK JIHLAVA – HODONÍN
7:3

Branky: 7. Smutný, 11. Havlíček, 27. Bartejs, 29. a 38. Zelený, 31. Třetina, 44. Kabát. Vyloučení: 18:11, navíc Kučera 5 + do konce utkání, Smutný, Třetina, Zelený (všichni Jihlava) a Flégr, Zetocha (oba Hodonín) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 3:0. Třetiny 2:2, 2:1, 3:0. SK Jihlava: Procházka (16. Štefl) - Havlíček, Benáček, Neveselý, Došek, Zelený – Jobák, Třetina, Brázda, Smutný, Bartejs, Digrin, Kabát, Kučera, Rychlík, Hrbatý.

1. SK JIHLAVA 17 13 0 1 3 86:40 40
2. Malenovice 17 10 0 2 5 71:48 32
3. Poruba 17 7 2 2 6 59:56 27
4. HBC Vsetín 17 7 0 5 5 45:48 26
5. Staré Brno 17 8 0 0 9 53:56 24
6. HBC Třinec 17 6 0 3 8 38:49 21
7. Bulldogs Brno 17 4 1 2 10 50:63 16
8. Hodonín 17 2 0 4 11 34:76 10