Extraliga st. dorostu - čtvrfinále

JIHLAVA – ALFA PARDUBICE 5:1
(stav série: 1:0)

Jihlava měla od začátku převahu, kterou brzy přetavil ve vedení Střecha. S Alfou pak hodně zamávala druhá jihlavská trefa těsně před odchodem do kabin. „Ten gól na soupeři zanechal stopu,“ potvrzuje trenér Zbyněk Zápotočný.

Jeho tým ale všechny šance ve druhé čtvrthodině zahodil a Vsetín snížil. To bylo ovšem vše, na co se hosté zmohli.

Třetí lajna SK parádně vstoupila do poslední třetiny a dvěma góly rozprášila veškeré vsetínské naděje. Účet podtrhl před koncem Staněk.

„V podstatě dobře zahráli všichni hráči a za stavu 2:0 nás třikrát podržel gólman Peschout, což hráče uklidnilo a zápas dotáhli bez problémů do vítězného konce,“ říká Zápotočný.

Branky a nahrávky: 6. Střecha (Vávrů), 15. J. Zeman (Matějka), 32. Střecha, 34. Zápotočný (Vácha, Střecha), 45. Staněk (Hrabovský) - 25. Merta (Nesládek). Třetiny 2:0, 0:1, 3:1.

JIHLAVA – ALFA PARDUBICE 6:2
(stav série: 2:0)

V odvetě nenechali domácí nic náhodě a už v první části si vytvořili dvoubrankový brejk. „Soupeř nastoupil pouze s osmi hráči do pole a my měli po celou dobu převahu,“ popisuje trenér Jihlavy, která si s přehledem dokráčela pro druhé vítězství v sérii.

„Soupeř by nás neměl čím překvapit, takže bychom rádi získali třetí bod už v prvním utkání na hřišti Pardubic,“ netají se Zápotočný s plány co nejdříve ukončit čtvrtfinálovou část.

Branky a nahrávky: 4. Matějka (Vávrů, Střecha), 11. Matějka (Vácha), 13. Píbil (Gregor, Venc), 24. Koudelka (Vávrů, Staněk), 34. Střecha, 45. Vácha (Jakoubek) - 9. Merta (Šatara), 29. Kozlík (Skřivánek). Třetiny 3:1, 1:1, 2:0. Jihlava: Peschout – P. Zeman, Hrabovský, Král, Jakoubek, Vávrů, Gregor - Píbil, Koudelka, Staněk – J. Zeman, Matějka, Vácha - Zápotočný, Střecha, Venc.