I když dokázal celek z Vysočiny svého soupeře tuto sezonu již čtyřikrát porazit, očekávala se dvě velmi vyrovnaná utkání. O to větším překvapením byla jednoznačná sobotní výhra jihlavského celku.

I. MNHbL - semifinále

SK JIHLAVA – HBC TŘINEC 9:1
(stav série: 1:0)
Jednoznačný průběh prvního střetnutí měl na svědomí zejména forvard domácího celku Jan Bartejs, který během prvních sedmi minut dokázal třikrát vyzrát na hostující defenzivu. Nadmíru vydařený začátek utkání ještě podtrhl v 9. minutě přesilovkovou brankou Kříž, který zvyšoval již na 4:0.
Hosté nedokázali během prvních dvou částí hry prakticky ani jednou vážněji ohrozit Smetanu v brance domácích, sami navíc po trefách Hrbatého a dvou úspěších Brázdy nabrali již sedmibrankové manko.

Definitivní podobu dostal výsledek v prvních pěti minutách závěrečné části. Během nich si nejprve Třetina pohrál s obranou třineckých a zvýšil na 8:0, čestný úspěch hostů zaznamenal o dvě minuty později se štěstím Daněček. Definitivní tečku za utkáním pak napsal střelou z mezikruží jihlavský Zelený. „První utkání nám vyšlo výborně. Díky rychlým brankám jsme se uklidnili a hosty do ničeho nepustili. Od druhé třetiny se zápas v podstatě pouze dohrával,“ komentuje trenér domácího celku Vlastimil Strnad.

Branky: 1., 5. a 7. Bartejs, 9. Kříž, 19. Hrbatý, 20. a 28. Brázda, 31. Třetina, 36. Zelený – 33. Daněček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Třetiny 4:0, 3:0, 2:1.

SK JIHLAVA – HBC TŘINEC 2:3pp
(stav série: 1:1)
Hostující celek se poučil ze sobotního výprasku a aktivnější hrou domácí zaskočil. I tak se Jihlavě naskytla obrovská šance na otevření skóre. Více než minutu dlouhá přesilová hra pět na tři ale vyšuměla do prázdna, a tak si vzali slovo hosté. V poslední pětiminutovce nejprve protlačil Skarke míček mezi betony Smetany. Individuální akcí se blýskl Daněček.

„Rozhodujícím okamžikem první třetiny byla naše přesilová hra. V play off musíme takovou výhodu zužitkoval,“ nebyl spokojen se vstupem do utkání Strnad.

Od druhé části existovalo na hřišti jediné mužstvo. Velký nápor domácího týmu zužitkoval již ve čtvrté minutě střelou od modré Došek, a přiblížil tak svůj celek na dostřel. Ve slibných pozicích se pak postupně vystřídali snad všichni hráči Jihlavy, brankář Heczko ale držel svůj tým nad vodou.

Stejný obrázek hry nabídla i třetí, ne však poslední třetina. Hra na jednu branku vyústila ve vyrovnání již v první minutě, kdy se dokázal po buly rychlou střelou prosadit Smutný. Zbylých čtrnáct minut pokračovalo bušení jihlavských na obranu soupeře, bohužel bez gólového efektu.

Rozhodnutí tak nabídlo až desetiminutové prodloužení. Po nedorozumění brankáře Smetany s obránci se dostal míček k volnému Tomanovi, který se značnou dávkou štěstí rozpoutal vlnu radosti v týmu Třince.

„Výsledek utkání je pro nás hodně krutý. Od druhé vstřelené branky Třinečtí v podstatě neohrozili naši bránu. Jejich gólu v prodloužení navíc předcházelo snad šest faulů. Chápu, že v prodloužení se jen tak něco nepíská, ale minimálně dva zákroky byly naprosto evidentní,“ neskrýval zklamání Strnad. „Nám nyní nezbývá nic jiného než vyhrát v Třinci. Bude to ale velmi, velmi těžké,“ doplňuje jihlavský trenér.

Branky: 19. Došek, 31. Smutný – 11. Skarke, 14. Daněček, 53. Toman. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Třetiny 0:2, 1:0, 1:0 – 0:1. SK Jihlava: Smetana – Benáček, Havlíček, Zelený, Kříž, Došek, Hrabovský Gregor, Jakoubek – Třetina, Hrbatý, Neveselý, Bartejs, Brázda, Smutný, Jobák, Kučera, Digrin, Píbil, Danko.