Extraliga ml. dorostu

SK JIHLAVA - LETOHRAD 5:3
(stav série: 1:0)
Letohradská obrana měla od prvních minut plné ruce práce, jenže střelci z Jihlavy pálili pouze slepými, a tak se začalo rodit překvapení. Hostům se povedlo odskočit na rozdíl dvou branek, a nebýt skvělého závěru druhé a začátku třetí části, kdy se trefili Střecha a Fiala, mohlo být domácím pěkně horko.

S Letohradem nevydařený úsek zamával, čehož nakonec Jihlava využila a v posledních minutách Deveri se Střechou zajistili svým barvám vydařený semifinálový vstup.

Branky a nahrávky: 21. Fiala (Jeřábek), 30. Střecha (Jeřábek), 31. Fiala (Jeřábek), 43. Deveri (Ileček), 44. Střecha (Kolda) – 13. Adamec (Paukrt), 22. Lux, 27. Doleček (Červinka). Rozhodčí: Prudík, Hrazdíra. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Třetiny 0:1, 2:2, 3:0.

JIHLAVA - LETOHRAD 5:4 ss
(stav série: 2:0)
Odveta měla úplně odlišný scénář. Jihlavě se ve střeleckých pozicích dařilo a Letohrad už za stavu 1:3 mohl střádat plány, jak za týden na svém hřišti odrazí jihlavskou snahu sérii ukončit.

Jenže závěr měli hosté luxusní! Forvard Lux nejdříve snížil na 3:4, a pak připravil vyrovnávací trefu Havlíkovi. Následná tříminutovka se odehrávala před jihlavskou svatyní, ale Humlíček už žádný míček za záda nepropustil.

Oba gólmani pak nepřipustili žádnou změnu a ukončení utkání ani v desetiminutovém prodloužení, po kterém přišly na řadu nájezdy.
Drama nakonec rozhodli v sedmé sérii, před kterou Jihlavu zachránila od pohromy po střele Luxe tyč, Jeřábek kličkou „á la Forsberg“ a následně v brance neprůstřelný Humlíček.

Branky a nahrávky: 10. Polcar, 15. Deveri (Polcar), 23. Deveri (Střecha), 37. Fiala (Deveri, Jeřábek), rozhodující samostatný nájezd Jeřábek – 18. Červinka (Adamec), 35. Lux (Voleský), 40. Lux, 42. Havlík (Lux). Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. V oslabení: 1:1. Třetiny 2:0, 1:1, 1:3.