Extraliga ml. dorostu - finále

SK JIHLAVA – ÚSTÍ N. L. 5:6 pp
(stav série: 0:1)
Od prvních minut se hrálo podle ústeckých not, ale jako první kapituloval hostující gólman, který nestačil na pokus Deveriho. Do konce třetiny se ale Kubeček s Barntem postarali o zvrat.

Po čtyřech minutách druhé části vedlo Ústí už 3:1, a od té chvíle začalo jihlavské dotahování. Střacha snížil, Zrzavecký po dvou minutách opět vrátil svému týmu větší klid.

Závěrečnou třetinu pak ovládl domácí výběr. Fialova přesilovková rána a Ilečkova dorážka znamenaly vyrovnání. Třetí jihlavský gól z hole Fialy pak dokonal obrat. Pojistku mohl přidat Deveri, ale jeho blafák Kubín vystihl. Nakonec se šlo do prodloužení, které zařídil 2. minuty před koncem hostující Tachecí.

Hned po 69 vteřinách si domácí Kolda nešťastně srazil nohou míček do vlastní branky a Ústí slavilo.

Branky a nahrávky: 12. Deveri (Jeřábek), 25. Střecha (Jeřábek, Fiala), 36. Fiala (Jeřábek), 39. Ileček (Kolda), 40. Fiala (Jeřábek) – 13. Kubeček (Barnt), 15. Barnt (Olyšar, Řežábek), 19. Lacina (Bittner), 27. Zrzavecký (Baxa), 43. Tachecí (Laudt), 52. Bittner. Třetiny 1:2, 1:2, 3:1 - 0:1.

SK JIHLAVA – ÚSTÍ N. L. 2:0
(stav série: 1:1)
Jihlavským vyšel parádně start do utkání. Už po 42 vteřinách našel před brankou Deveri Jeřábka, který prostřelil Kubína. Na začátku druhého dějství měli domácí výhodu dvou mužů v poli, ovšem Elba se i ve třech dokázala ubránit. Přežila i trestné střílení, které rozhodčí nařídil za zalehnutí míčku v brankovišti, a které nevyužil Jeřábek.

Dvojnásobnou přesilovku si zahráli v poslední třetině i hosté, ale ani jim se nepodařilo nedisciplinovanost potrestat. A tak v poslední minutě ztvrdil důležité vítězství do odkryté klece Deveri.

Branky a nahrávky: 1. Jeřábek, 45. Deveri (Kolda). Třetiny 1:0, 0:0, 1:0.