Extraliga ml. dorostu - finále

SK JIHLAVA - ÚSTÍ N. L. 2:4
(konečný stav série: 2:3)
Hned na začátku druhé minuty padl úvodní gól utkání. Po závaru před branku hostů se nejlépe zorientoval Fiala a poslal Jihlavu do vedení. Ústí sázelo na dalekonosné projektily, ale Humlíček byl pozorný. Ve velké šanci se ještě do přestávky ocitl Střecha, který obešel beka a v pádu jen těsně minul.

Druhá třetina se herně vyrovnala, ale opticky měla navrch Jihlava. Gól ovšem nepadl.

Rozuzlení přišlo na začátku poslední patnáctiminutovky. Hosté využili nejdříve přesilovku pěti proti třem, následně i výhodu jednoho muže v poli a i třetí hostující gól se zrodil v početní převaze.

„Bohužel tady zaúřadovali rozhodčí, kteří nás začali posílat do tří a pískali teatrální pády hostů,“ čertil se jihlavský trenér Jiří Zeman. „To první utkání v Ústí nám pískali rozhodčí Merc a Florián z Karlových Varů, kteří mají zkušenosti z extraligy dospělých i mezinárodních utkání a byli opravdu špičkou ledovce. Pak, když to máte srovnat s těmi z Mostu nebo Pardubic, tak je vám z toho špatně. Jak pak máte vysvětlovat jejich rozhodování takovým mladým klukům,“ doplňuje rozhořčený Zeman.

Jeho tým rázem musel dohánět dvoubrankové manko, ze kterého čtyři minuty před koncem ukrojil po kombinaci s Fialou Jeřábek. Domácí pak dostali šanci dvojnásobné přesilovky, která ovšem vyzněla naprázdno. Poslední slovo si tak při jihlavské power–play vzali do odkryté branky hosté.
„Je to samozřejmě škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce, ale i přesto kluci zaslouží pochvalu,“ uzavírá jihlavský kouč.

Branky: Fiala, Jeřábek. Třetiny 1:0, 0:0, 1:4. SK Jihlava: Humlíček – Blaško, Procházka, Novotný, Kolda, Polcar – Střecha, Ileček, Kučera – Deveri, Fiala, Jeřábek – Sochor, Appeltauer, Vala – Votava, Kounek.