Po páteční výhře nad domácím výběrem klepali hráči z Vysočiny na extraligovou bránu, ale po prohře s Pražany a následné výhře Opavy nad Kert Parkem ji otevřít nedokázali.
Na Jihlavany zbyl pouze nepopulární černý Petr, znamenající setrvání v I.MNHbL i pro další rok.


Baráž o extraligu

OPAVA – SK JIHLAVA 2:3 sn
Páteční utkání s Opavou začalo pro hráče Jihlavy lépe. Domácí zůstali překvapivě zataženi ve své obranné třetině a v úvodních minutách se dostali pod mírný tlak. Ten vyústil v 9. minutě, kdy se po Schwarzově střele prosadil dorážkou Kabát.

Druhá patnáctiminutovka nabídla zcela odlišnou podívanou. Domácí celek vyrukoval s kombinační hrou a svého soupeře zatlačil do obranného pásma. Jen díky skvěle chytajícímu Šteflovi se stav až do sedmé minuty neměnil. Až v ní ho dokázal překonat Měch.

I přes zjevnou herní převahu mohl být celek Opavy po druhém hvizdu rád za stav 1:1. I hosté byli nebezpeční a čtyři střely z jejich holí razítkovaly brankovou konstrukci.

Třetí dějství se odehrávalo podle stejného scénáře. Štefl ale stále svému týmu držel naději na příznivý výsledek. Ve dvanácté minutě tak jako blesk z čistého nebe přišla branka z hole hostujícího Danka. Když už hosté pomalu ale jistě pomýšleli na vítězství, poslal utkání do prodloužení spornou brankou opavský Přibyla.

„Dostali jsme gól 39 vteřin před koncem. První střelu jsem dokázal chytit a při zákroku se brána trochu posunula. Rozhodčí to ale přehlédli a branku uznali. Škoda,“ litoval situace hrdina utkání David Štefl.

Po vyrovnávací brance navíc vyfasoval trest ve hře Třetina, a hosté tak téměř celých prvních pět minut prodloužení hráli ve čtyřech. Domácí celek ale nabídnuté šance nedokázal využít.

O výsledku tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich výborný Štefl nepovolil soupeři ani jednou dostat balon za brankovou čáru, a když na druhé straně Smutný překonal brankáře Franceka, bylo rozhodnuto.

Branky: 22. Měch, 45. Přibyla – 9. Kabát, 42. Danko, rozhodující nájezd Smutný. Vyloučení: 3:6, navíc Třetina (Ji) trest ve hře. Třetiny 0:1, 1:0, 1:1 – 0:0.

SK JIHLAVA – KERT PARK 3:5
V sobotním střetnutí stačilo Jihlavě získat bod k extraligové jistotě. Utkání, hrané ve velkém horku, otevřel brankově již ve 4. minutě Bartejs, který navíc dokázal o další čtyři minuty později bleskově reagovat na vyrovnání Plzáka. V první části hry se do šancí dostávali častěji hráči Jihlavy, na světelné tabuli ale svítil stav 2:2. Minutu a půl před koncem totiž dokázal Štefla prostřelit Kuna.

„První třetina byla rozhodující. Místo toho, abychom vedli o dva nebo tři góly, byl stav vyrovnaný. Dělali jsme spoustu chyb v obranné fázi a po celé utkání nabízeli soupeři šance,“ nechal se slyšet jihlavský kapitán Smutný.

Jediným střelcem druhé části se i přes velké množství příležitostí na obou stranách stal jihlavský Jobák. Dvanáct vteřin před jejím koncem se dokázal protlačit před branku soupeře, a znovu tak poslat svůj celek do vedení.

Posledních patnáct minut v sezoně ale celek z Vysočiny nezvládl. Již po třech minutách vyrovnal Plzák, aby o dvě minuty později strhl vedení na stranu Kert Parku Strejček.

Hokejbalisté Jihlavy již po pátečním střetnutí s Opavou nedokázali najít dostatek fyzických ani psychických sil a i přes několik slibných šancí se vyrovnání nedočkali. Naopak 63 vteřin před koncem definitivně rozhodl o návratu Kert Parku do extraligy svým třetím gólem v utkání Plzák.

Branky: 4. a 8. Bartejs, 30. Jobák – 8., 33. a 44. Plzák, 14. Kuna, 35. Strejček. Vyloučení: 3:3, navíc Matějka (Pha) 10. min. OT. SK Jihlava: Štefl (ve druhém utkání 15. - 39. Smetana) – Došek, Kříž, Havlíček, Zelený, Neveselý, Benáček, Hrabovský – Třetina, Smutný, Bartejs - Brázda, Danko, Kabát - Schwarz, Jobák, Strnad - Kučera, Píbil.

Štěpán Brázda