Ambice na přední umístění vzaly za své hned v úvodu soutěže, když výjezd mimo trať znamenal pro českou posádku Jipocaru Racing značnou ztrátu, se kterou již bylo prakticky nemožné promluvit do boje o příčky nejvyšší. Až v samém závěru druhého dne se Martin Prokop dočkal alespoň dílčího úspěchu v podobě vítězství na RZ 13.

„Celkově nemůžu závod hodnotit jinak než jako nepovedený. Hned první erzetu jsme zkazili a trvalo nám dlouho, než jsme opět chytli tempo. Člověk pak nejede v takovém rytmu a pohodě, jako když bojuje o přední umístění, nejede se prostě lehce,“ posteskl si Prokop.

V sedmi nedělních rychlostních zkouškách si pak jihlavský pilot alespoň trochu zlepšil náladu po nevydařeném úvodu. Třetí etapu dokončil na velmi dobrém druhém místě mezi posádkami produkčních vozů. I když jak sám přiznává, neděle posloužila teamu spíše již jako příprava na další soutěž mistrovství světa, která se jede za necelých čtrnáct dní v Turecku.

„V závěru to šlo relativně v pohodě, zkoušeli jsme různá nastavení s výhledem na další rallye. S nedělí jsem celkem spokojený. Snažili jsme se jet tak, abychom se z těch nepříjemností, které nás potkaly, dostali a vrátili se do normálu. Opět se nám ale ozval motor, se kterým jsme měli problémy již na začátku, když nám auto dvakrát zastavilo. Naštěstí nás to potkalo pouze na přejezdu mezi vložkami,” popisuje Prokop.

„Soutěž byla náročná hlavně na techniku. Musíme si dát hodně záležet, abychom se v tomto směru na Turecko kvalitně připravili,” shrnuje své poznatky k řecké soutěži Martin a poodkrývá svůj program na další dny: „ Před Tureckou rallye je v jednání ještě jeden test na odzkoušení tlumičů, ten by se mohl uskutečnit buď u nás, nebo až na místě v Turecku.”