V Praze ho čeká obvyklá dávka 3,8 km plavání, 180 km na kole a na závěr maraton. „Je to celkem rychlý závod,“ hodnotí náročnost Tomáš Bednář, který se popere s českou triatlonovou špičkou. „Co vím, tak tam bude i Petr Vabroušek,“ doplňuje.

Neoblíbený Cukrák

Ve Vltavě, kde se poplavou tři okruhy, chce jako obvykle získat co nejvíc. „Voda je pro mě vždycky to nejsnadnější,“ potvrzuje Bednář silnou disciplínu.
Hodně naopak napoví nepříliš oblíbené kolo. Na uzavřené dálnici a strakonické výpadovce se pojedou dvacetikilometrové okruhy.

„Na Vysočině je zima dlouhá a já nikde nebyl, takže nemám moc naježděno. Lépe mi to půjde až tak v půlce července,“ říká jihlavský triatlet, který se netěší na pětikilometrové stoupání. „Devětkrát se bude vyjíždět Cukrák, který je s přibývajícími koly víc a víc strmější,“ vtipkuje na adresu jednoho z největších pražských kopců.

Závěrečný maraton v podobě pěti osmikilometrových okruhů podél malé Chuchle by už problémy neměl dělat. „Ten jsem zaběhl vždycky slušně. Minulý rok jsem ho měl za 2:50 a myslím, že bych to kolem tří hodin mohl dát,“ plánuje.

Hlídat umístění a body do poháru

Na celkový čas se prý ale tolik dívat nebude. „Budu si spíš hlídat umístění a body do poháru,“ prozrazuje Bednář, který by rád zopakoval druhé místo z loňska a vystoupal na stupně vítězů. „Byl bych rád skončil do trojky, ale první místo je asi zarezervované,“ netají své ambice a poukazuje na favorizovaného Vabrouška.

„Čas bude důležitý až za týden na mistrovství republiky v Otrokovicích,“ tvrdí před blížícím se závodem, ve kterém půjde o kvalifikační limit na světový šampionát.