„Dorazili pouze Slováci z Banské Bystrice. Nahlášení byli i Rakušané, ale ti nepřijeli. Ani nevím proč,“ posteskla si za organizátory Květa Smutná a dodává: „Červnový termín je opravdu špatný. Kryje se s velkými turnaji v zahraničí. Navíc je už po ligách, takže se nechce ani moc těm lepším našim judistům. Asi závody vrátíme na květen.“

Účast byla slabší i početně. „V Jihlavě bylo asi tak dvě stě lidí, to je zhruba o sto padesát méně než obvykle,“ pokračuje Smutná.

Na domácích tatami bojovala i jen hrstka jihlavských judistů. V kategorii do 73 kg se sedmým místem blýskl Petr Neckař. „Tahle váha byla zrovna nabitá. Necky je prvním rokem junior a de facto se pral s chlapama,“ oceňuje Smutná.

V soutěži dorostenců se v šedesátce ještě dařilo Adamu Smutnému, jenž vyhrál. Ve stejné váze Václav Pospíšil prohrál duel o bronz a skončil pátý.

MVC Jihlava

Výsledky mužů - 60 kg: 1. Luppi (České Budějovice), 66 kg: Dědeček (Plzeň), 73 kg: Kubena (Banská Bystrica, Slovensko)… 7. Neckař, Máca (oba SK Judo Jihlava) vyřazen ve 3. kole, do 81 kg: 1. Komínek (USK Praha), do 90 kg: Libor Švec (USK Praha), do 100 kg: Halaška (Zlín), nad 100 kg: Šabacký (Dědice).
Z výsledků mládeže - st. žáci do 42 kg: 2. Miška. Dorostenci - do 55 kg: 1. Čech, do 60 kg: 1. Smutný…, 5. Pospíšil (všichni SK Judo Jihlava).

Celkové pořadí družstev: 1. USK Praha, 2. Železo Hranice, 3. Kroměříž.