Citelné oslabení

Světlá se musela proti loňsku obejít bez Petra Kovačky a Evy Kovačkové, Nymburk jim totiž neprodloužil hostování (velkou měrou C týmu Realsportu pomohli k postupu do I. ligy). Vedení sice získalo na soupisku staršího syna trenéra Josefa Kovačky Radka, ale ten kvůli povinnostem v Německu nenaskočil ani do jednoho zápasu.

Sklářům po špatném začátku stačilo vyhrát v posledních dvou kolech, ale nepodařilo se jim to ani v Jičíně, ani doma s Nymburkem D.

„Tušil jsem, že pokud nedorazí Radek, tak sestoupíme. Bohužel jsme letos byli citelně oslabení. Mladý tým nemá potřebné zkušenosti i kvality,“ povzdechl si Josef Kovačka a dodává: „Příští sezonu budeme zase silnější.“

Světlá s odchodem Petra Kovačky ztratila hned dvakrát, jistotu na prvním kurtu, a tím pádem i na dvorci druhém. Tam dělal loni pravidelně body Ondřej Peca, úlohu lídra však letos splnil až v posledním zápase.

Přesto lze najít i pozitiva. „Výborně hrál Gusta Žák. Pokud jsme bodovali, tak v tom měl většinou prsty. Přestože tolik netrénuje, splňuje parametry na druhou ligu,“ říká Kovačka na adresu syna generálního manažera HC Rebel Havlíčkův Brod.

Zkušený tým bojoval

V Pelhřimově vzhlíželi k druhé lize s obavami. „Podle žebříčků jsme na tom byli nejhůř, ale bodové hodnocení občas klame,“ říká hrající trenér Jaroslav Straka.

Zkušený tým je pár let pohromadě a většina členů týmu pamatuje předloňský sestup právě z této soutěže. „Nováčky jsou akorát Veronika Basíková a na hostování ze Sezimova Ústí jsme získali Honzu Tročila,“ pokračuje Straka.

Pelhřimovu vyšel vstup, vyhrál klíčové první dva duely a po třetí výhře v derby ve Světlé mohl slavit záchranu. Nakonec skončil na pátém místě.

„To bylo ale naše maximum,“ přiznává Straka a dodává: „Bez výraznějších posil se nedalo myslet na lepší umístění. My jsme vstupovali s cílem zachránit se, a to se nám podařilo,“ raduje se Straka.

Větší výkonnostní odstup od horní poloviny tabulky byl zřejmý. To se projevilo i v posledním kole, kdy Pelhřimov s rezervou Hrádku nad Nisou doma prohrál, přestože získal zadarmo všechny body z ženských zápasů. Nad síly byl i tým Liberce.