Pro člena pražského Triexpert Teamu to bude poslední prověrka před kvalifikací na nejtvrdší a zároveň nejpopulárnější závod na světě, Ironmana. „Bude to můj poslední trénink před kvalifikačním závodem v Zurichu, budu se šetřit právě do Švýcarska,“ potvrdil Bednář.

Měření sil se světem

V Zurichu se mezi sebou utká okolo dvou a půl tisíce triatlonistů. „Nejedu tam s nějakým cílem. Tento první rok bych se chtěl poměřit se světovou špičkou a uvidíme potom,“ neklade na sebe velké nároky jihlavský triatlonista.

Do Teplic si, už jistý účastník mistrovství světa v Holandsku, nejede pro oslnivý výsledek. „Je to poslední trénink před tou kvalifikací, tak spíš chci posbírat nějaký ty bodíky,“ prozradil.

Profil trati sám triatlonista moc nezná. „Teplický závod je obnoven asi po deseti letech, takže jsem tam nikdy nezávodil,“ přiznal neznalost terénu.
Pro účastníky Czech Bigmana 2008 v Teplicích jsou připraveny tři kilometry ve vodě ve vodní nádrži Barbora, devadesát v sedle svého kola v okolí podkrušnohoří a poslední úsek se budou muset spoléhat pouze na své nohy, které čeká závěrečných jednadvacet kilometrů v zámeckém parku.

„Terén pro cyklistickou část je prý zvlněný, což mi vyhovuje. Plavání je taky dobrý, vyhovuje mi delší trať,“ pronesl spokojeně triatlonista Triexpert Teamu.

Co se týče zdraví, je Bednář podle svých slov zdráv jako ryba. „V minulém závodě tam nějaké potíže byly, ale už jsem v pořádku.“

Edita Palkovičová