Svoje konto navýšila na Rieter Cupu v Ústí nad Orlicí už na čtyři české tituly, a rázem je tak na čele historického žebříčku. Stačila jí navíc krátká doba, pouhé čtyři roky.

„Trochu se tomu musím smát. Příště snad pořadatelům navrhnu, že vůbec do Ústí nedorazím a jenom jim vzkážu, ať mi pošlou cenu,“ vtipkuje sympatická blondýnka, ale vzápětí přeřazuje na vážnější notu: „Podle výsledků to bylo letos snadnější. První dvě kola jsem měla snazší, ale potom přišlo trápení.“

Tím čtvrtfinálovým trápením nebyla hra Petry Niedermayerové, ale boj samy se sebou. „Hrála jsem blbě, trápila jsem se. Byla jsem ráda, že jsem měla zápas vítězně za sebou,“ přiznává Gerlová.

Poslední dvě překážky však zvládla ve velkém stylu, Simoně Dobré v semifinále i Petře Krejsové (překvapení turnaje) ve finále nedala nasazená hráčka číslo dvě žádnou šanci. „Poslední dva zápasy jsem už zase hrála dobře.“

Stejně jako loni tak i letos jí přelom června i července zastihl v dobré formě. Před Rieter Cupem totiž na turnaji ve Francii dokráčela do semifinále. „Očividně na tom něco bude, loňský rok se tomu letošnímu podobá. Uvítala bych, kdyby tomu tak bylo i další roky,“ směje se hráčka jihlavského Spartaku.

Na východ Čech si dojela Gerlová pro double, s Lucií Kriegsmannovou vyhrála čtyřhru. „Jsme rády, že se nám to po třech letech povedlo. Ve finále jsme se potkaly se stejnými soupeřkami jako loni (Hana Birnerová, Zuzana Zálabská – pozn. autora) a i vývoj byl stejný. První set jsme rychle prohrály 3:6 a vypadalo to, že zase prohrajeme ve dvou setech. Potom jsme ale změnily styl hry. Bylo to sice těžké, ale vyšlo to,“ raduje se Gerlová.

Jihlavská tenistka si nyní dá týden odpočinek a potom ji čekají další turnaje. „Jedu do Belgie a potom mám v plánu dva tři turnaje v Německu. Tam chce jet i Lucka, v deblu bychom mohly něco uhrát, třeba budeme i nasazené,“ říká Gerlová.