„Naše skupina je určitě hratelnější,“ přiznává šéftrenér jihlavského Spartaku Lubomír Gerla a pokračuje: „Pro nás budou klíčové první dva zápasy, když je zvládneme, máme vyhráno.“

Jihlavané loni odehráli velmi dobrý turnaj, porazili Nymburk a Mariánské Lázně a nakonec skončili na děleném pátém místě. Nyní vstoupí do soutěže proti loňskému nováčkovi z Pardubic. „Mají dobré a zkušené české hráče a určitě využijí posil ze zahraničí,“ varuje Gerla.

Jako nejslabší se tedy jeví z ostravské skupiny Frýdlant. „Asi bude hratelnější, ale rozhodne se na kurtu,“ dobře ví Gerla. Jeho svěřenci totiž v posledních sezonách několikrát dokázali přehrát papírově silnějšího soupeře.

Favority budou Přerov a spojený klub Sparty s Olympem Praha, ty by se měly utkat podle předpokladů o finále.

Spartak ví, že potřebuje posílit, do finančních dostihů se ale nepožene. „Nepůjdeme cestou velkých nákupů. Máme v podstatě dvě možnosti. Pokusit se doplnit hráči ze zahraničí jako loni (Polák Bartek Dabrowski, Němci Stephanie Gerleinová a Daniel Elsner – pozn. autora), nebo získat po vzájemné dohodě někoho z ostatních extraligových klubů. Druhou možnost ale považuju za prakticky vyloučenou,“ vysvětluje Gerla.
Soupisky družstev musí být nahlášeny do 10. srpna, doteď byly pouze předběžné. Kluby se můžou potom ještě posílit do konce o hráče ze zahraničí, musí být ale také registrováni v Česku.

„Naše kostra týmu je jasná. Bohužel však Leoš Friedl laboruje se zády, je to naše největší opora. Uvidíme, koho se nám podaří sehnat.“ O posilách bude Gerla jednat společně s trenéry Jaroslavem Bulantem a Kamilem Vondráčkem a předsedou TK Miroslavem Tomečkem.

To v Prostějově bude bitva větší. Jasným outsiderem jsou Mariánské Lázně, zbylé týmy jsou vyrovnané. „Prostějov, ČLTK Praha a Neridé tradičně patří k české špičce. Letos bude určitě silný i Nymburk. Poslední dvě sezony se mu nepovedly a určitě se výrazně posílí ze zahraničí,“ myslí si Gerla.

Hrací systém je totožný z loňského roku, vítězové skupin se utkají ve finále, poslední celky si zahrají o přímou záchranu. Neúspěšný z duelu se utká potom o poslední desáté místo s vítězem první ligy.

Skupina v Ostravě: TK Spartak Jihlava, LTC Pardubice, Beskydský TK Frýdlant n. O., TK Sparta-PSK Olymp Praha, TK Precolor Přerov.

Skupina v Prostějově: TK Agrofert Prostějov, I. ČLTK Praha, TK Neridé, TC Realsport Nymburk, TK Purum Mariánské Lázně.